Kolejne audycje w ramówce oraz jubileuszowe plany Trójki

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2017 09:47
Program 3 Polskiego Radia konsekwentnie odświeża ramówkę. Od 30 stycznia pojawi się w niej kilka kolejnych, nowych audycji. Ale jak przekonuje dyrekcja, która zadowolona jest z rosnącej słuchalności, to nie koniec niespodzianek dla fanów stacji obchodzącej w tym roku 55. rocznicę istnienia, a także 35-lecie "Listy Przebojów Programu 3".
Jakie nowości czekają na słuchaczy w ramówce Trójki?
Jakie nowości czekają na słuchaczy w ramówce Trójki?Foto: Małgorzata Sas/PR

Przypomnijmy - od Nowego Roku w ramówce Trójki pojawiła się m.in. autorska audycja muzyczna Gaby Kulki "Głowa. Serce. Baza." (sobota, godz. 22.05). W sobotnie popołudnia o godz. 15.00 na swoje programy zapraszają Mateusz Matyszkowicz ("Trójkowy chuligan literacki") oraz Maciej Pawlicki ("Cogito ergo…"). Do ich grona dołączyła Dorota "Fala" Frontczak-Fiedorowicz ze swoim programem "Parę słów". Ponadto w dni pracujące (poniedziałek-piątek) pojawiły się w porannym paśmie mocne akcenty w postaci "Urywków z kalendarza" (godz. 6.52) oraz nawiązującego do 55. urodzin stacji cyklu "Przeboje Trójkowej Rozrywki" (godz. 8.52). - A to nie koniec nowości w naszym programie - zapowiada dyrektor Trójki Adam Hlebowicz.

I tak, już od 30 stycznia, od poniedziałku do czwartku w godz. 13.00-14.00 emitowana będzie "Muzyczna poczta UKF" Tomasza Żądy, którą rozpocznie mini-cykl "Powtórka z rozrywki" (ok. 13.05). W piątki o tej porze pojawi się natomiast "Akademia Rozrywki" Artura Andrusa (13.00-14.00). W audycji będzie nadawany dalszy ciąg "Humoresek" Marka Stokowskiego.

Nowym prowadzącym w wieczornym paśmie muzycznym będzie Artur Andrus (wtorki po godz. 23.00). Audycje Przemysława Psikuty z cyklu "Płyta długo grająca" będą nadawane w środy o 22.05 ("Trzy kwadranse jazzu" Jana Ptaszyna Wróblewskiego zmienią czas emisji na godz. 23.05 w soboty).

Warto odnotować również dwie nowości w niedzielnej ramówce - słowno-muzyczną audycję "Przeminęło z wiadrem" w godz. 3.00-5.00 nad ranem. Poprowadzą ją Paweł "Paulus" Mazur i Krzysztof Siemak, czyli twórcy legendarnej audycji radiowej "Windą na szafę". Tuż po niej (godz. 5.00-6.00) "After party" Wojciecha Barczyńskiego.

- Konsekwentnie wprowadzamy nowości do ramówki i porządkujemy ją z myślą o naszym słuchaczu. A rosnące wyniki słuchalności świadczą o tym, że nasi odbiorcy akceptują te zmiany - mówi dyrektor Adam Hlebowicz. Przypomnijmy - jak wynika z badań firmy Millward Brown, Trójka od października do grudnia 2016 roku miała 8-procentowy udział w wynikach słuchalności stacji radiowych. W porównaniu z wcześniejszym kwartałem (lipiec-wrzesień), odnotowała więc wzrost o 1 punkt procentowy, co jest na rynku radiowym sporym sukcesem.

Wśród najważniejszych zmian, jakie Trójka przeprowadziła na antenie, dyrektor Hlebowicz wyróżnia m.in. postawienie na dobrą, wysokiej jakości publicystykę w paśmie po godz. 15.00 oraz pojawienie się w ramówce dwóch audycji historycznych. Chodzi o "Białe plamy" Mirosława Biełaszki (środy o godz. 15.05) i "Historie jak z książki" Marka Stremeckiego (niedziele o godz. 12.05).

W ubiegłym roku Program 3 rozpoczął cykl audycji wyjazdowych pod hasłem "Trójka wraca do korzeni", by przybliżyć słuchaczom ciekawe, a nie do końca poznane miejsca na mapie całej Polski. - W tym roku będziemy kontynuować ten projekt. Już 14 lutego nasi reporterzy odwiedzą Bieruń - dodaje Adam Hlebowicz i przypomina, że w planach stacji jest również kontynuacja, zainicjowanej w 2016 roku, serii reporterskich relacji pt. "Trójka - jesteśmy połączeni" z miast w Europie i na świecie (cykl realizowany we współpracy z LOT-em). Ponadto już od 23 stycznia na antenie można słuchać codziennych relacji Tomasza Gorazdowskiego z jego wyprawy "Kierunek Azja. W podróży do księcia Bhutanu". A wreszcie 12 lutego rusza wyprawa "Trzy sztuki w Antarktyce" pod patronatem Trójki, w ramach której Paweł Drozd będzie relacjonował podróż jachtem z miasteczka Ushuaia w Argentynie na Antarktydę oraz działania artystyczne w jej trakcie - w tym pierwszy na świecie koncert z tego pokrytego lodem kontynentu (wykonawcą będzie Adam Nowak z grupy Raz, Dwa, Trzy), który nada na swojej antenie właśnie Program 3 Polskiego Radia.

- Przygotowując te nowości oraz modelując antenę w taki sposób, by była jak najbardziej atrakcyjna dla naszych słuchaczy, nie zapominamy jednak, że już 1 kwietnia nasza stacja obchodzić będzie 55. urodziny oraz - równolegle - 35. rocznicę powstania "Listy Przebojów Programu 3". Z tej okazji planujemy wiele wydarzeń mających na celu uświetnić ten jubileusz - nie tylko w kwietniu, ale przez cały rok. Już teraz mogę wyjawić, że myślimy o serii bardzo ciekawych koncertów planowanych w plenerze, jak i w salach koncertowych, w tym w naszym Studiu im. Agnieszki Osieckiej - kończy dyrektor Adam Hlebowicz.

Zobacz więcej na temat: Trójka W POLSKIM RADIU