Złoty Mikrofon dla Piotra Metza!

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2007 20:58
Złote Mikrofony przyznawane są od 1969 r. Polskie Radio nagradza nimi osoby, których zaangażowanie i wybitne osiągnięcia twórcze przyczyniają się do utrzymania wysokiego poziomu, rozwoju i popularyzacji radia publicznego.

Kandydaci do nagrody wybierani są z różnych obszarów twórczości radiowej.

Prezes PR Krzysztof Czabański otwierając uroczystość podkreślił, że Złote Mikrofony to wyraz skromnego podziękowania ze strony Polskiego Radia dla wszystkich tych wspaniałych ludzi, którzy swoją pracą i oddaniem służą Polskiemu Radiu, a za jego pośrednictwem słuchaczom. Uroczystość wręczenia statuetek odbyła się w czwartek w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie.

Aktorce Grażynie Barszczewskiej Kapituła Złotych Mikrofonów przyznała nagrodę za "wszechstronność i wysoki kunszt aktorski w bogatym dorobku radiowym", na który składają się liczne role w słuchowiskach oraz interpretacje poezji i prozy.

Dziennikarz Krzysztof Górski otrzymał Złoty Mikrofon "za zasługi w popularyzacji historii Polskiego Radia oraz dorobek dziennikarski ze szczególnym uwzględnieniem programów ekumenicznych".

Piotr Metz z Programu III Polskiego Radia doceniony został za "osobowość radiową i nowe formy popularyzacji muzyki rozrywkowej".

Dziennikarz radiowej Jedynki Marek Mądrzejewski uhonorowany został za "obiektywizm i rzetelność dziennikarską w podejmowaniu najtrudniejszych tematów politycznych".

Publicysta muzyczny Programu II PR Piotr Orawski nagrodzony został za "erudycję, kulturę antenową i wybitną rolę w popularyzacji muzyki klasycznej".

Wśród nagrodzonych w ubiegłych latach znaleźli się m.in. Jerzy Waldorff, Krzysztof Kolberger, Tadeusz Sznuk, Wojciech Mann, Jan Nowak-Jeziorański, Marek Niedźwiecki oraz ks. prof. Józef Tischner.