"Trójka – jesteśmy połączeni", czyli Program 3 Polskiego Radia z wizytą w Los Angeles

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2017 14:23
Miasto Aniołów odwiedziła Katarzyna Borowiecka. Zapraszamy na specjalne relacje naszej wysłanniczki.
Trójka zaprasza na Venice Beach i nie tyklo
Trójka zaprasza na Venice Beach i nie tykloFoto: K. Borowiecka/ PR3

Dziennikarze z ul. Myśliwieckiej rozpoczęli jesienią ubiegłego roku nowy cykl "Trójka - jesteśmy połączeni". A wszystko po to, by przybliżyć słuchaczom historię i teraźniejszość - zarówno tych znanych (czasem tylko pozornie), jak i bardziej egzotycznych państw.

Kolejnym miejscem na mapie reporterskich podróży Programu 3 Polskiego Radia będzie Los Angeles. - Podobno przy ciągnących się od zachodu na wschód bulwarach tego miasta jest cały świat - ludzie, kultura, kuchnia i... energia. Kawałek tego świata poznamy w środę 19 kwietnia na antenie Trójki - zapowiada Katarzyna Borowiecka.

- Los Angeles to nie tylko blichtr i blask Hollywood, a życie tu zdaje się być rozciągnięte między dwoma skrajnościami - z jednej strony ekskluzywne butiki Rodeo Drive, z drugiej - wypełnione bezdomnymi Skid Row. Z jednej strony pustynia, z drugiej - kipiące słońcem plaże Santa Monica czy Venice - mówi Katarzyna Borowiecka, która przygotuje dla słuchaczy Programu 3 obszerne relacje z Kalifornii.

Katarzyna Borowiecka Los Angeles to nie tylko blichtr i blask Hollywood, a życie tu zdaje się być rozciągnięte między dwoma skrajnościami

Wśród Trójkowych przystanków w Los Angeles znajdzie się między innymi obserwatorium astronomiczne, które powinno mieć swoją gwiazdę w Alei Sław, a jego dyrektor dr Edwin Krupp opowie m.in. o tym, jak Emma Stone i Ryan Gosling wybrali się tam na randkę w filmie "La La Land".

- Odwiedzimy też jeden z najsłynniejszych klubów komediowych świata -The World Famous Comedy Store, który był trampoliną do sławy dla Robina Williamsa, Eddiego Murphy'ego czy Jima Carreya. Ponadto zajrzymy do imperium Disneya razem z pracującą tam od ponad 20 lat polską graficzką i malarką Dorotą Kotarbą-Mendez. A wreszcie porozmawiamy z rodowitymi "Angelenos" - sprawdzimy, jak dbają o środowisko naturalne w gorące kwietniowe soboty. No i spróbujemy odpowiedzieć na pytanie: czy da się w LA przeżyć bez samochodu - razem z laureatką studenckiego Oscara Alicją Jasiną - dodaje Katarzyna Borowiecka.

Jej relacji w Programie 3 będzie można posłuchać w środę 19 kwietnia o godz. 6.40, 7.40, 10.30, 16.20 i 17.20.

Akcja "Trójka - jesteśmy połączeni" realizowana jest przy współpracy z LOT-em. W maju Program 3 planuje serię audycji z chorwackiego kurortu Pula.

Zobacz więcej na temat: Katarzyna Borowiecka

Czytaj także

"Trójka - jesteśmy połączeni" - tajemnice i ciekawostki Izraela

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2017 19:00
- Izraelskość to cały świat, tak jak polskość - opowiadał jeden z rozmówców Marcina Gutowskiego, specjalnego wysłannika Trójki do Izraela. W ramach akcji "Trójka - jesteśmy połączeni" przybliżamy słuchaczom mniej i bardziej znane oblicza tego kraju.
rozwiń zwiń