Dzień z Jackiem Skubikowskim

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2008 00:56
Z okazji premiery albumu "Jacka Skubikowskiego imieniny polskiej piosenki" zapraszamy na dzień poświęcony temu wybitnemu, zmarłemu w ubiegłym roku, piosenkarzowi, gitarzyście, kompozytorowi i autorowi tekstów.

Absolwent prawa na Uniwersytecie Warszawskim oraz inżynierii dźwięku i produkcji nagrań Media Music Services w Londynie. W połowie stycznia 2007 obronił na Uniwersytecie Warszawskim tytuł doktora prawa.

Początkowo współpracował z zespołami jazzowymi. Grał na banjo w pierwszym założonym przez siebie zespole Rattlesnake Jug Band wykonującym jazz tradycyjny. Był nagradzany na festiwalu Złota Tarka. Współpracował z grupami country, a także z Wolną Grupą Bukowina. Od 1983 r. występował jako solista zdopingowany sukcesami artystów, dla których tworzył muzykę oraz teksty. W tymże roku jego piosenka "Jedyny hotel w mieście" zdobyła III nagrodę w koncercie "Premiery" na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Największe przeboje stworzył dla zespołów Lombard, Lady Pank a także dla Martyny Jakubowicz, Krystyny Prońko, Ewy Bem. Współpracował z Maciejem Januszko z zespołu Mech. Jako prezes Stowarzyszenia Artystów Wykonawców SAWP był współautorem projektu ustawy o dobrowolnej opłacie za pobieranie plików przez internet.

Ostatni raz na estradzie pojawił się w lutym 2007 roku na koncercie imieninowym, który w warszawskiej Fabryce Trzciny zorganizowali mu najbliżsi. (źr. Wikipedia)

Czytaj także

18-24.02.2008

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2008 00:00
Jacka Skubikowskiego "Imieniny polskiej piosenki" oraz Różni wykonawcy - "Alternative Trippin' 2"
rozwiń zwiń