Scena teatralna Trójki: Truman Capote „Piękne dziecko”

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2010 10:22
Słuchowisko jest adaptacją sztuki Trumana Capote, amerykańskiego pisarza, scenarzysty filmowego, autora scenariusza kultowego „Śniadania u Tiffany’ego”. Na emisję zapraszamy 25 kwietnia o 19.05.

Truman Capote „Piękne dziecko”

Słuchowisko jest adaptacją sztuki Trumana Capote, amerykańskiego pisarza, scenarzysty filmowego, autora scenariusza kultowego „Śniadania u Tiffany’ego”.

„Piękne dziecko” to historia jednego dnia, który Truman Capote (w tej roli Wojciech Pszoniak) spędził ze swoją przyjaciółką Marilyn Monroe (Dominika Ostałowska). Razem wybierają się na pogrzeb korepetytorki aktorstwa, Konstance Collier (Maria Pakulnis), która w Marilyn potrafiła dostrzec, mimo już funkcjonującej o niej opinii ikony seksu – świetlistość, migotliwą inteligencję, coś ulotnego i subtelnego, „talent kołaczący jak uwięziony  duch”. Ten dzień w pigułce spędzony przez słuchacza z legendarną aktorką pozwoli spojrzeć na nią trochę z innej strony i odkryć delikatną, wrażliwą kobietę, która zachowała w sobie piękno niewinnego dziecka.

Reżyseruje debiutująca w Teatrze Polskiego Radia Katarzyna Michałkiewicz.

Obsada: Wojciech Pszoniak (Truman Capote), Dominika Ostałowska (Marilyn Monroe), Maria Pakulnis (Konstance Collier), Paweł Ciołkosz (Kelner/Mężczyzna)
Adaptacja i reżyseria Katarzyna Michałkiewicz
Realizacja akustyczna Tomasz Perkowski
Opracowanie muzyczne Renata Baszun

Na emisję zapraszamy 25 kwietnia o 19.05.

Czytaj także

Teatr obchodzi dziś swoje wielkie święto (Posłuchaj!)

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2010 12:43
27 marca jest obchodzony 49. Międzynarodowy Dzień Teatru. Święto zostało ustanowione z inicjatywy Międzynarodowego Instytutu Teatralnego - ITI w 1961 roku. Upamiętnia otwarcie pierwszego sezonu Teatru Narodów w Paryżu w 1957 roku, na którym spotkały sie zespoły z obu stron "żelaznej kurtyny".
rozwiń zwiń