X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Klaudiusz Ptolemeusz, św. Józef i… andruty, czyli "Trójka wraca do korzeni" w Kaliszu

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2017 15:20
Tym razem w ramach akcji "Trójka wraca do korzeni" zabraliśmy naszych słuchaczy do Kalisza. Po tym mieście radiowo oprowadził Państwa reporter Mariusz Krzemiński. 
Audio
  • Kontrowersje wokół wieku Kalisza (Zapraszamy do Trójki – ranek)
  • Fortepiany "Calisia" (Zapraszamy do Trójki – ranek)
  • Znani kaliszanie (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
  • Rejs po Prośnie (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
  • Kalisz – inteligentne miasto (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
Kalisz
KaliszFoto: Henryk Sadura/Shutterstock.com

– Jest jednym z najstarszych miast w Polsce, a nawet – według Jana Długosza – najstarszym. To tu produkowano najsłynniejsze polskie fortepiany Calisia, tu też znajdziemy pierwszą w kraju ulicę z inteligentnym oświetleniem – mówił Mariusz Krzemiński, który w czwartek 23 listopada odwiedził z reporterskim mikrofonem Kalisz. A to wszystko w ramach cyklu "Trójka wraca do korzeni".

Program 3 Polskiego Radia kontynuuje reporterską podróż po Polsce. Od 2016 roku dziennikarze stacji z ul. Myśliwieckiej odwiedzili kilkanaście miast i miasteczek: Gołdap, Gdynię, Rabkę-Zdrój, Kłodzko, Toruń, Cieszyn, Płock, Leszno, Bieruń, Pelpin, Włocławek, Starogard Gdański, Białkę Tatrzańską, Lądek-Zdrój, Solinę, Krościenko i Żywiec. A w każdym miejscu, do którego zaglądają, opowiadają słuchaczom o tradycjach miasta i regionu, przybliżają ich specyfikę, wracają do ważnych dat i miejsc w historii.

Tak było również w czwartek 23 listopada w Kaliszu. Tego dnia na antenie Trójki nie zabrakło ciekawych informacji o atrakcjach turystyczno-krajoznawczych i zwyczajach mieszkańców miasta położonego w południowo-wschodniej Wielkopolsce, które uważane jest za "najstarsze polskie miasto". Oczywiście jest to skrót myślowy, odnoszący się do faktu posiadania przez Kalisz najstarszej, pośród wszystkich polskich miast, pisanej metryki – wystawionej w II w. n.e. przez Klaudiusza Ptolemeusza, greckiego uczonego i filozofa w jego dziele "Geographia".

Ponadto usłyszeliśmy mało znane ciekawostki z historii i teraźniejszości regionu, a reporter Programu 3 – Mariusz Krzemiński – zaprosił do rozmowy liderów lokalnej społeczności: gospodarzy miasta, przewodników i animatorów kultury – jednym słowem ciekawych ludzi, mieszkańców Kalisza i okolic. Było również o sanktuarium św. Józefa z – uważanym za cudowny – obrazem św. Rodziny, ale też o słynnych fortepianach Calisia i miejscowym przysmaku – andrutach kaliskich – cienkich, lekko słodkich waflach uwielbianych zarówno przez dzieci, jak i dorosłych.


. .

Relacje te wyemitowaliśmy w porannym popołudniowym wydaniu "Zapraszamy do Trójki": o godz. 6.20, 7.40, 16.20, 17.10 i 18.35.

Akcja "Trójka wraca do korzeni" trwa cały czas. W następnych tygodniach Program 3 odwiedzi kolejne ciekawe miejsca w Polsce.