X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Betlejemskie Światło Pokoju w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2017 17:00
Betlejemskie Światło Pokoju po raz 27. zapłonęło w Polsce. To coroczna, prowadzona przez skautów i harcerzy, akcja przekazywania przed Świętami Bożego Narodzenia symbolicznego ognia, zapalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem.
Audio
  • Betlejemskie Światło Pokoju w Trójce (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Betlejemskie Światło Pokoju w Trójce
Betlejemskie Światło Pokoju w TrójceFoto: Wojciech Dorosz/Polskie Radio

Akcja rozpoczęła się w Austrii w 1986 roku, a od 1991 uczestniczą w niej polscy harcerze. Co roku światło przewożone jest do Wiednia, skąd - niczym w sztafecie - przekazywane jest skautom z krajów całej Europy. 


Betlejemskie Światło Pokoju w Trójce Betlejemskie Światło Pokoju w Trójce

– Betlejemskie Światło Pokoju jest symbolem braterstwa i pojednania – mówi ambasadorka akcji, harcerka Zuzia Bajor. Wtóruje jej inny z harcerzy, Konrad Kmieć. – Ta idea jest tożsama z wartościami, które reprezentujemy i które na co dzień próbujemy przekazywać młodzieży. Utożsamiamy się z nią i próbujemy ją propagować w najważniejszych instytucjach państwowych, ale też i wśród zwykłych ludzi, którzy, mam nadzieję, przekażą to światło dalej – dodaje.


Betlejemskie Światło Pokoju w Trójce Betlejemskie Światło Pokoju w Trójce

Tegoroczne hasło akcji Betlejemskie Światło Pokoju brzmi "W Tobie jest światło". – Chcemy pokazać, że jest ono w każdym z nas i że można przekazywać je dalej innym – mówi harcmistrz Martyna Kowacka, rzecznik prasowy ZHP. 

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - popołudnie
Prowadzi: Michał Olszański 
Goście: harcerze z ZHP, Tomasz Kowalczewski (wicedyrektor Trójki)
Data emisji: 21.12.2017
Godzina emisji: 16.11

ml/mk

Czytaj także

Para prezydencka przyjęła od harcerzy Betlejemskie Światło Pokoju

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2017 20:27
Wraz z Betlejemskim Światłem Pokoju co roku "wędruje nadzieja na dobry świat, na dobre życie, na świat pełen dobra i blasku" - mówił prezydent Andrzej Duda, który wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą w poniedziałek przyjął światło z rąk harcerzy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes Polskiego Radia Jacek Sobala odebrał Betlejemskie Światło Pokoju

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2017 20:42
Prezes Zarządu Polskiego Radia Jacek Sobala odebrał z rąk harcerzy Betlejemskie Światło Pokoju. Płomień z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem trafia do instytucji, urzędów, ale też do każdej rodziny, która chce je przyjąć i mieć na wigilijnym stole.
rozwiń zwiń