Nie tylko Neptun, Stocznia i ulica Mariacka, czyli "Trójka wraca do korzeni" w Gdańsku

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2018 06:10
– Choć wszystkim kojarzy się głównie z morzem, historią najnowszą i zabytkami z czasów Wolnego Miasta, to wciąż definiuje się ono na nowo, jako ośrodek artystów, Kaszubów i… carillonistów – mówi Paulina Kozion, która w czwartek 27 września odwiedzi z reporterskim mikrofonem Gdańsk. A to wszystko w ramach popularnego radiowego cyklu "Trójka wraca do korzeni".   
Audio
  • Literacka dusza Gdańska (Co słychać w Trójce?)
  • O czym pisze Gdańska prasa? (Co słychać w Trójce?)
  • Słuchacze obserwują Trójkę (Co słychać w Trójce?)
  • Jak brzmi Gdańsk? (Co słychać w Trójce?)
  • Gdańskie murale na Zaspie (Co słychać w Trójce?)
  • Gdańsk - miasto stołeczne Kaszubów (Co słychać w Trójce?)
  • Spacer po miejscach nieoczywistych (Co slychać w Trójce?)
Trójka wraca do korzeni w Gdańsku
"Trójka wraca do korzeni" w GdańskuFoto: Polskie Radio

Program 3 Polskiego Radia kontynuuje reporterską podróż po Polsce. Od 2016 roku dziennikarze stacji z ul. Myśliwieckiej odwiedzili ponad 20 miast i miasteczek: Gołdap, Gdynię, Rabkę-Zdrój, Kłodzko, Toruń, Cieszyn, Płock, Leszno, Bieruń, Pelpin, Włocławek, Starogard Gdański, Białkę Tatrzańską, Lądek-Zdrój, Solinę, Krościenko, Żywiec, Kalisz, Kielce, Iławę, Kołobrzeg i Kraków. A w każdym miejscu, do którego zaglądają, opowiadają słuchaczom o tradycjach miasta i regionu, przybliżają ich specyfikę, wracają do ważnych dat i miejsc w historii.

Tak było również w czwartek 27 września w Gdańsku. Tego dnia na antenie Trójki nie brakowało ciekawostek o atrakcjach turystycznych, lokalnej kuchni i zwyczajach mieszkańców największego polskiego miasta nad Bałtykiem. Ponadto pojawiły się informacje o mało znanych wydarzeniach z historii i teraźniejszości stolicy województwa pomorskiego, a reporterka Programu 3 Polskiego Radia – Paulina Kozion –zaprosiła do rozmowy nie tylko turystów, ale również animatorów kultury i aktywistów – jednym słowem ciekawych ludzi, mieszkańców Gdańska.

Dziennikarka spotkała się również z carillonistami, czyli muzykami obsługującymi bardzo rzadkie i największe instrumenty na świecie, czyli zestrojone ze sobą dzwony, na których gra się za pomocą… klawiatury.

Relacje te zostały wyemitowane porannym i popołudniowym wydaniu "Zapraszamy do Trójki" i audycji "Do południa" o godz. 6.40, 7.40, 10.30, 16.20 i 17.20.

Akcja "Trójka wraca do korzeni" trwa cały czas. W następnych miesiącach Program 3 Polskiego Radia odwiedzi kolejne ciekawe miejsca w Polsce.


Czytaj także

Krzyżacy, Jeziorak oraz jazz, czyli "Trójka wraca do korzeni" w Iławie

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2018 10:12
Kolejnym przystankiem na trasie cyklu "Trójka wraca do korzeni" była Iława. Relacje z tego miejsca przygotował dla naszych słuchaczy Tomasz Jeleński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie tylko żołnierskie piosenki, bursztyn i ryby, czyli "Trójka wraca do korzeni" w Kołobrzegu

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2018 18:00
Tym razem w ramach akcji "Trójka wraca do korzeni" zabraliśmy naszych słuchaczy do Kołobrzegu. Po tym mieście oprowadzała Państwa nasza reporterka Anna Rokicińska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie tylko obwarzanki i Smok Wawelski, czyli "Trójka wraca do korzeni" w Krakowie 

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2018 13:32
– Zapraszam słuchaczy Trójki, mieszkańców Krakowa oraz turystów na wyjątkowy spacer śladem piosenek o tym mieście – mówiła Izabela Woźniak, która w czwartek 13 września odwiedziła z reporterskim mikrofonem gród Kraka.
rozwiń zwiń