X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nie tylko krasnale, zoo i inspektor Mock, czyli "Trójka wraca do korzeni" we Wrocławiu!

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2018 17:30
W czwartek 15 listopada Jakub Witkowski z Programu 3 Polskiego Radia odwiedził z reporterskim mikrofonem Wrocław.
Audio
  • Jak wyglądają wrocławskie poranki? (Zapraszamy do Trójki - ranek)
  • Gdzie można znaleźć wrocławskiego latarnika? (Zapraszamy do Trójki - ranek)
  • Przegląd wrocławskiej prasy (Zapraszamy do Trójki - ranek)
  • Jedyne takie ASP w Polsce (Zapraszamy do Trójki - ranek)
  • Mały Lwów w sercu Wrocławia, czyli spacer po Nadodrzu (Do południa/Trójka)
  • Pamięć o powodzi tysiąclecia we Wrocławiu (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
  • Z wizytą w "Muzeum Pana Tadeusza" Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
Kuba Witkowski we Wrocławiu
Kuba Witkowski we WrocławiuFoto: Kuba Witkowski/Trójka

Poznamy latarnika gazowego, najlepszych studentów Akademii Sztuk Pięknych, spotkamy się też z miejscowymi powodzianami sprzed lat i zajrzymy do Muzeum Pana Tadeusza – zapowiadał przed audycją reporter Trójki.

Program 3 Polskiego Radia kontynuuje reporterską podróż po Polsce. Od 2016 roku dziennikarze stacji z ul. Myśliwieckiej odwiedzili ponad 20 miast i miasteczek: Gołdap, Gdynię, Rabkę-Zdrój, Kłodzko, Toruń, Cieszyn, Płock, Leszno, Bieruń, Pelplin, Włocławek, Starogard Gdański, Białkę Tatrzańską, Lądek-Zdrój, Solinę, Krościenko, Żywiec, Kalisz, Kielce, Iławę, KołobrzegKraków, Gdańsk i SandomierzLublin i Zakopane. A w każdym miejscu, do którego zaglądają, opowiadają słuchaczom o tradycjach miasta i regionu, przybliżają ich specyfikę, wracają do ważnych dat i miejsc w historii.

Tak było również w czwartek 15 listopada we Wrocławiu. Tego dnia na antenie Trójki nie zabrakło ciekawostek o atrakcjach turystycznych i zwyczajach mieszkańców stolicy Dolnego Śląska.

Zapraszam słuchaczy m.in. na spotkanie z wrocławskim latarnikiem, który codziennie przed zmierzchem zapala, a o świcie gasi ponad 100 latarni gazowych znajdujących się na zabytkowym Ostrowie Tumskim. Zdradzimy, gdzie go szukać, po czym poznać i czy jest szansa na to, by samemu – przy pomocy latarnika – taką  latarnię zapalić – mówił Jakub Witkowski, który ma w planach również wizytę na wrocławskiej ASP, gdzie kształci się wyjątkowych, bo jedynych w Polsce konserwatorów szkła, ceramiki i witraży.

– W naszej audycji pojawi się również opowieść o ludziach, którzy walczyli o Wrocław w czasie powodzi w 1997 roku. Ostatnie badania socjologiczne pokazują, że żywioł który zniszczył miasto, paradoksalnie wyzwolił w mieszkańcach świadome i silne poczucie tożsamości i związku z tym miejscem. Po tej powodzi miejscowi zrozumieli, jak bardzo to miasto jest "ich". I ten kapitał procentuje do dziś – opowiadał reporter Trójki.

Ponadto zabrał on słuchaczy na wycieczkę po Muzeum Pana Tadeusza, które działa od ponad dwóch lat i jest jedną z najnowocześniejszych tego typu placówek w Polsce. Oczywiście też jedyną, gdzie znajduje się oryginalny manuskrypt dzieła Adama Mickiewicza. – Postaramy się rzucić nowe, trochę "półoficjalne" światło na postać naszego wieszcza narodowego – zachęcał przed programem Jakub Witkowski, który "na deser" miał dla słuchaczy spacer po Nadodrzu – przez lata zaniedbanym, a teraz modnym i cenionym osiedlu Wrocławia.

Relacje zostały wyemitowane w porannym popołudniowym wydaniu "Zapraszamy do Trójki" oraz w audycji "Do południa" – o godz. 6.40, 7.40, 10.30, 16.20 i 17.20.

Akcja "Trójka wraca do korzeni" trwa cały czas. W następnych miesiącach Program 3 Polskiego Radia odwiedzi kolejne ciekawe miejsca w Polsce.