X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Katarzyna Borowiecka z radiowej Trójki z tytułem NawigaTORki 2018 za audycję "ABC popkultury"

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2018 10:00
Dziennikarka radiowej Trójki Katarzyna Borowiecka została uhonorowana tytułem NawigaTORki w 12. Plebiscycie MediaTory, w którym adepci dziennikarstwa nagrodzili najlepszych – w ich ocenie – dziennikarzy.
Katarzyna Borowiecka w studiu radiowej Trójki
Katarzyna Borowiecka w studiu radiowej TrójkiFoto: archiwum prywatne

Wyboru w tej i pozostałych 8 kategoriach dokonało ponad 10 tysięcy uprawnionych do głosowania studentów z 22 uczelni wyższych z całej Polski. Zwycięzcy Plebiscytu ogłoszeni zostali podczas Gali Finałowej, która odbyła się 1 grudnia w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Katarzyna Borowiecka to dziennikarka zajmująca się w radiowej Trójce szeroko pojętą kulturą popularną, a zwłaszcza filmem, serialami i komiksami. Nominację w kategorii NawigaTOR otrzymała za audycję "ABC Popkultury – zestaw powiększony", która – zdaniem nominujących: "Popkulturę ukazuje zawsze w kontekście istotnych zjawisk społecznych. Za poważne podejście do tematów związanych z tzw. kulturą niską. Za interesujące analizy prowadzone na antenie w towarzystwie zaproszonych do studia specjalistów. Za traktowanie zjawisk popkultury na miarę utworów kultury wysokiej". W tej kategorii nominowani byli również:  Artur Domosławski ("Polityka"), Marcin Makowski ("Do Rzeczy", "Wirtualna Polska"), Michał Okoński ("Tygodnik Powszechny") i Patryk Słowik ("Dziennik Gazeta Prawna").

Ucieszyła mnie sama nominacja, bo dotyczyła kategorii bardzo mi bliskiej"NawigaTOR to kategoria, w której nagradzamy publicystów, dzięki którym nasze poglądy zaczynają iść własną drogą"napisali organizatorzy – mówi Katarzyna Borowiecka. – To świetne uczucie znaleźć się w tak znakomitym gronie koleżanek i kolegów, w dodatku w roku, kiedy AuTORytetem zostaje Małgorzata Szejnert. Cieszę się także, że adepci dziennikarstwa docenili audycję o popkulturze – bo popkultury nie należy lekceważyć. Będąc blisko zwykłych ludzi, nie tylko dostarcza im rozrywki i wzruszeń, ale także najprędzej wyczuwa to, czego bardzo pragną, to, czego się najbardziej boją. I dlatego rozmowa o dziełach popkultury może stać się rozmową o współczesnym świecie. Słowa podziękowania należą się wszystkim moim gościom. I zapraszam – słyszymy się w każdą niedzielę tuż po 12.00 w Trójce – dodaje dziennikarka Trójki. Warto nadmienić, że jest ona pierwszą kobietą – na 12 odsłon plebiscytu – nagrodzoną w swojej kategorii. Stąd właśnie tytuł NawigaTORki.

MediaTory zapoczątkowane zostały w 2007 roku. Organizatorami tegorocznego Plebiscytu były: Stowarzyszenie MediaTory i Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa UJ, a współorganizatorem Uniwersytet Jagielloński. Oprócz najważniejszego wyróżnienia, czyli AuTORytetu oraz NawigaTORa, wręczone zostały również nagrody w kategoriach: TORpeda, DetonaTOR, AkumulaTOR, ObserwaTOR, ProwokaTOR, InicjaTOR i ReformaTOR.