Radiowa Trójka z wizytą w Genewie!

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2018 17:30
Marcin Pośpiech z Programu 3 Polskiego Radia wybrał się z reporterskim mikrofonem do drugiego pod względem liczby mieszkańców miasta w Szwajcarii. Jego relacji było można wysłuchać w Trójce w środę 19 grudnia.
Audio
  • Marcin Pośpiech z wizytą w Genewie (Zapraszamy do Trójki - ranek)
  • Szwajcarzy mistrzami w budowaniu bunkrów (Zapraszamy do Trójki - ranek)
  • Czy Bozon Higgsa można zagrać na gitarze? (Zapraszamy do Trójki - ranek)
  • Edward Girardet - Szwajcar z wyboru (Zapraszamy do Trójki - ranek)
  • Szwajcarskie podejście do życia (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
  • Szwajcarska historia polskiego zegarmistrza (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Radiowa Trójka z wizytą w Genewie
Radiowa Trójka z wizytą w Genewie!Foto: Marcin Pośpiech/PR

– Sprawdzimy, jak działa największa maszyna świata, czyli Wielki Zderzacz Hadronów. Opowiemy, dlaczego Szwajcarzy są mistrzami w budowaniu bunkrów i jak się żyje w tym kraju – zapowiadał przed wyjazdem reporter Trójki.

Dziennikarze z ul. Myśliwieckiej kontynuują reporterskie podróże po świecie – w ramach cyklu "Trójka – jesteśmy połączeni". A wszystko po to, by przybliżyć słuchaczom historię i teraźniejszość – zarówno tych znanych (czasem tylko pozornie), jak i bardziej "egzotycznych" miast. Kolejnym miejscem, które odwiedził Program 3 Polskiego Radia, była Genewa.

– Opowiemy niezwykłą historię Antoniego Patka, który w Genewie zbudował zegarmistrzowskie imperium o światowej skali. Odwiedzimy też świąteczny targ – mówił Marcin Pośpiech.

Jego relacji można było wysłuchać w środę 19 grudnia w porannym i popołudniowym wydaniu "Zapraszamy do Trójki" oraz w audycji "Do południa" – o godz. 6.40, 7.40, 10.40, 16.20 i 17.20.

Akcja "Trójka – jesteśmy połączeni" realizowana jest od 2016 roku przy współpracy z LOT-em. W jej ramach dziennikarze Programu 3 odwiedzili do tej pory: SeulTbilisiWenecjęTel Awiw i JerozolimęLos AngelesPulęPodgoricęOdessęKluż-NapokęKaliningrad, Nowy JorkBerlin, ChicagoTokio, Dubrownik, Los Angeles, Singapur, Niceę, Oslo, Pekin i Toronto.

Czytaj także

Nie tylko Brama Brandenburska i currywurst, czyli "Trójka – jesteśmy połączeni" w Berlinie!

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2018 09:00
Jak dziś żyje się ludziom, zwłaszcza młodym, w stolicy Niemiec? Co jest takiego magicznego w tym mieście, że przyciąga przybyszów, ale nie tylko artystów, z całego świata? A wreszcie – czy Mur Berliński wciąż dzieli i kim jest Ampelmann?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie tylko Hollywood, Aleja Sław i Hank Moody, czyli Trójka nadaje z Los Angeles!

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2018 18:40
Tym razem w ramach akcji "Trójka – jesteś połączeni" ruszyła do Los Angeles. Po kalifornijskim mieście oprowadzał Państwa nasz wysłannik – Łukasz Karusta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie tylko Wikingowie, fiordy i renifery, czyli Trójka nadaje z Oslo

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2018 17:30
– Norwegia to chyba jedyny kraj na świecie, gdzie dzieci bawią się w agentów środowiska, a niedawno wystartował tu pierwszy elektryczny samolot – mówiła przed audycją Agnieszka Szwajgier, która wybrała się z reporterskim mikrofonem do Oslo. 
rozwiń zwiń