Wystartowała 49. sportowo-turystyczna akcja Trójki "Wakacje na dwóch kółkach"

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2019 12:26
Jak co roku Program 3 Polskiego Radia zaprasza młodych amatorów rowerowej turystyki do wzięcia udziału w akcji "Wakacje na dwóch kółkach". – Tym razem nagrodą dla laureatów jest wyprawa rowerowa do Bułgarii na przełomie sierpnia i września 2019 roku – zachęca Henryk Sytner, redaktor Trójki i pomysłodawca przedsięwzięcia, które odbędzie się już po raz 49.
Pomysłodawcą akcji jest dziennikarz Trójki Henryk Sytner, popularyzator aktywnego trybu życia
Pomysłodawcą akcji jest dziennikarz Trójki Henryk Sytner, popularyzator aktywnego trybu życia Foto: Emilia Iwanicka/PR

Konkurs corocznie cieszy się ogromnym zainteresowaniem młodych rowerzystów i słuchaczy Trójki. Aby zdobyć nagrodę w postaci rowerowej wyprawy należy zorganizować wycieczkę rowerową w dowolnym terenie. Można podzielić ją na odcinki. A po zakończonej wycieczce lub kilku wyprawach należy przygotować i wysłać do Trójki sprawozdanie. Powinno ono zawierać mapę trasy i relację z wyprawy z uwzględnieniem najciekawszych krajobrazowo obiektów oraz zabytków, śladów kultury ludowej, miejsc pamięci itp. Praca może mieć dowolną formę – kroniki, albumu ze zdjęciami i rysunkami.

– Corocznie otrzymujemy minimum sto zgłoszeń, a wybierając finałową dziesiątkę zwracamy uwagę nie tylko na formę relacji, ale przede wszystkim jej treść, która powinna oddawać podróżnicze i rowerowe pasje autorów – mówi Henryk Sytner, pomysłodawca akcji i dziennikarz Trójki, który przypomina, że w konkursie mogą wziąć udział słuchacze i rowerzyści, którzy nie ukończyli 19 lat.

Prace można nadsyłać do 1 sierpnia na adres: Trójka Polskie Radio S.A., ul. Myśliwiecka 3/5/7, 00-977 Warszawa.

Audycji "Wakacje na dwóch kółkach" można słuchać w Trójce w poniedziałki, środy i piątki ok. godz. 14.50 – do 6 września. Nazwiska laureatów tegorocznego konkursu Henryk Sytner ogłosi w jednym z sierpniowych wydań tej audycji. Wyprawa do Bułgarii, w której weźmie udział 10 szczęśliwców, rozpocznie się 23 sierpnia, a zakończy 6 września.