Festiwal Tauron Nowa Muzyka Katowice 2019 na antenie radiowej Trójki

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2019 18:41
Lato w Programie 3 Polskiego Radia to czas muzycznych festiwali. W najbliższych dniach Trójka zajrzy na Tauron Nowa Muzyka Katowice, skąd już po raz kolejny – jako patron medialny – zrelacjonuje najważniejsze wydarzenia tej popularnej imprezy poświęconej głównie ambitnej muzyce elektronicznej. W antenowych planach radiowej Trójki z FNMK znalazły się m.in. transmisja koncertu Rhye.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/ kondr.konst

Przez cały festiwal, czyli od 20 do 22 czerwca, ekipa dziennikarzy Programu 3 Polskiego Radia – Agnieszka Szydłowska, Agnieszka Obszańska, Michał Margański oraz Piotr Metz – będzie na bieżąco informować słuchaczy o przebiegu wydarzeń w trakcie święta słuchaczy ambitnej muzyki elektronicznej.


fffff Festiwal Tauron Nowa Muzyka Katowice 2019

O TNMK można słuchać już od poniedziałku 17 czerwca w audycjach "Do południa" oraz w "LP Trójce". I tak będzie aż do piątku 21 czerwca. Bezpośrednie relacje z Festiwalu pojawią się natomiast w czwartek 20 czerwca w "Magazynku" (godz. 15.05-16.00; wejścia reporterskie Piotra Metza) oraz w "Programie alternatywnym" Agnieszki Szydłowskiej (godz. 19.00-21.00) – z transmisją koncertu otwarcia z siedziby NOSPR w wykonaniu międzynarodowego projektu Rhye – łączącego w swojej twórczości subtelną elektronikę z brzmieniami R&B.

W piątkowe popołudnie 21 czerwca impreza zagości w audycji "Anagrammargana" Michała Margańskiego (godz. 15.05-16.00), a w sobotę 22 czerwca w plenerowym wydaniu "Radiowego domu kultury" (13.00-15.00; Park Bogucki), który poprowadzą Agnieszka Szydłowska i Agnieszka Obszańska.

Natomiast w nocy z sobotę na niedzielę (godz. 0.05-2.00) specjalna relacja z Katowic w "Potrójnym pasmie przenoszenia" Michała Margańskiego.

***

Tauron Nowa Muzyka Katowice to jeden z najważniejszych festiwali alternatywnych w Polsce, zainaugurowany w 2006 roku w Katowicach. Tegoroczna, 14. Już odsłona TNMK to 4 dni szaleństwa na 9 scenach (w tym 8 w Strefie Kultury na terenach byłej Kopalni Węgla Kamiennego Katowice), przy muzyce 69 artystów z całego świata. Najjaśniejsze punkty programu festiwalu to występy takich gwiazd, jak legendarny zespół Kraftwerk, król grime'u Skepta, tytani electropopu z Apparat i GusGus, ikona nu-jazzu Jazzanova i psychodeliczny duet Red Axes. Jak co roku nie zabraknie także wydarzeń towarzyszących – Tauron Nowa Muzyka Katowice to nie tylko świeże dźwięki, ale pełna paleta zjawisk szeroko rozumianej kultury. Warto zauważyć, że w tegorocznym programie festiwalu szczególnie mocno podkreślona jest obecność kobiet, które zupełnie zdominują dwie sceny festiwalu.

Trójka jest wieloletnim partnerem medialnym festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice.