"Kuchnia z jajem", czyli Gaja Kuroń gotuje w radiowej Trójce. Nowy cykl kulinarny

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2020 09:00
Ile razy zdarzyło Wam się, że zaglądając do lodówki w poszukiwaniu kulinarnej inspiracji bezradnie rozłożyliście ręce? Albo jeszcze inna sytuacja – macie dosłownie klika produktów, ale nie wiecie, jak połączyć je w smaczne danie? 
Piotr Stelmach, Gaja Kuroń i Gabriela Darmetko
Piotr Stelmach, Gaja Kuroń i Gabriela DarmetkoFoto: PR

Takim problemom postara się zaradzić Gaja Kuroń, która razem z Gabrielą Darmetko zaprasza od środy 1 lipca na autorską audycję kulinarną "Kuchnia z jajem". Emisja pierwszego odcinka w radiowej Trójce dziś o godz. 10.15.

Grażyna Gaja Kuroń jest córką Macieja Kuronia, po którym odziedziczyła pasję do gotowania. Kilka lat temu wzięła udział w "MasterChefie", a dziś prowadzi szkolenia i kursy kulinarne oraz przygotowuje indywidualne plany dietetyczne. W środę 1 lipca Gaja zadebiutuje jako autorka kulinarnej audycji radiowej "Kuchnia z jajem" w Programie 3 Polskiego Radia.

– Razem z Gają przygotowałyśmy nietypową formę radiowych kulinariów – mówi Gabriela Darmetko z radiowej Trójki, która zaprosiła Gaję do wspólnej audycji.

To będzie poradnikowa, ale podana w lekki sposób audycja oparta na zasadzie kontrastuja w kuchni mam dwie lewe ręce, a dla Gai nie ma rzeczy niemożliwych. Dlatego to ja wymyślam produkt, z którego ma powstać danie, a Gaja ma za zadanie podać prosty przepis, składający się z maksymalnie pięciu składników. Nie będą to wymyślne potrawy, ale czasami na pewno zaskakujące. I każdy, nawet ktoś kto nie ma czasu na gotowanie lub doświadczenia w kuchni, będzie w stanie je samodzielnie zrobić – dodaje dziennikarka Trójki.

We wtorek 30 czerwca, w przededniu premiery autorskiego programu, Gaja Kuroń była gościem audycji "Byle do 13.00" i opowiedziała Gabrieli Darmetko i Piotrowi Stelmachowi o premierowym odcinku swojej audycji. – Na pierwszy ogień pójdzie bób – podany w kilku odsłonach, żeby każdy znalazł coś dla siebie. Na pewno jednak nie będzie banalnie – zapowiada szefowa kuchni i dietetyczka.

Emisja "Kuchni z jajem" w radiowej Trójce w każdą środę o godz. 10.15.

Zobacz więcej na temat: Trójka