"Trójka pomaga" - strój sportowy od Igi Świątek za 4 tysiące złotych

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2020 13:20
W niedzielę 20 grudnia antena Programu 3 Polskiego Radia zamieniła się w wielki, świąteczny dom aukcyjny. W trakcie specjalnej, organizowanej co roku, licytacji charytatywnej "Trójka pomaga", słuchacze mogli zdobyć wiele cennych i atrakcyjnych przedmiotów i usług. W akcję włączyła się m.in. tenisistka i zwyciężczyni turnieju wielkoszlemowego French Open 2020 Iga Świątek, która przekazała na licytację sukienkę oraz czapkę z autografem. 
Sukienkę oraz czapka z autografem przekazane na licytację przez Igę Świątek
Sukienkę oraz czapka z autografem przekazane na licytację przez Igę ŚwiątekFoto: Materiały promocyjne

czytaj więcej
trójka pomaga.jpg
"Trójka pomaga" na święta

19-letnia zawodniczka 10 października wygrała turniej French Open pokonując rozstawioną z numerem 4. Amerykankę Sofię Kenin 6:4, 6:1. To pierwszy w historii polskiego tenisa tytuł wielkoszlemowy w singlu. Pod koniec października Iga Świątek została odznaczona przez prezydenta Andrzeja Dudę Złotym Krzyżem Zasługi za osiągnięcia sportowe i promocję kraju. 

Posłuchaj
01:20 _PR3_AAC 2020_12_20-13-23-24.mp3 "Trójka pomaga" i licytuje zwycięską czapkę i sukienkę od Igi Świątek (Trójka)

 

 Iga Świątek trafiła do panteonu największych gwiazd polskiego sportu, fot. PAP/Chryslene Caillaud Iga Świątek trafiła do panteonu największych gwiazd polskiego sportu, fot. PAP/Chryslene Caillaud

  Całkowity dochód z licytacji wesprze Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

  Wśród niezwykłych przedmiotów podarowanych na licytację przez znane osobistości i przyjaciół Trójki są także m.in. pióro wieczne oraz broszka w gustownej szkatule od pary prezydenckiej, koszulka Roberta Lewandowskiego z wygranego meczu Polska - Bośnia i Hercegowina z autografem kapitana reprezentacji, klubowa koszulka Marcina Gortata czy obrazy Bogny Jarzemskiej-Misztalskiej i Dariusza Milińskiego.

  Podczas antenowej odsłony licytacji "Trójka pomaga" w niedzielne popołudnie, najwięcej - bo niemal 10 tysięcy udało się zebrać za wieczne pióro i złotą broszkę od Pary Prezydenckiej. Za 8 tysięcy złotych wylicytowano koszulkę Roberta Lewandowskiego, a za 5 tysięcy złotych - udział w locie szkoleniowym policyjnym śmigłowcem. Z pełną listą i opisem darów przeznaczonych na licytację można się zapoznać na stronie trojkapomaga.pl. Aukcję wspierają również inne anteny Polskiego Radia: Jedynka, Czwórka, Polskie Radio 24 oraz portal polskieradio.pl


  czytaj więcej
  Koszulka Roberta Lewandowskiego_Trójka pomaga_licytacja.jpg
  Robert Lewandowski dołącza do akcji "Trójka pomaga"

  - Polskie Radio zawsze stara się być blisko tych, którzy potrzebują pomocy i wsparcia. Właśnie w taki sposób rozumiemy naszą misyjną działalność, dlatego często i chętnie włączamy się w akcje charytatywne – takie, jak specjalna, przedświąteczna licytacja w Trójce na rzecz wdów i sierot po poległych policjantach. Mam nadzieję, że środki zebrane w jej trakcie sprawią, że najbliższe święta Bożego Narodzenia będą dla tych rodzin choć trochę lepsze, a Nowy Rok przyniesie im więcej spokoju i nadziei – mówi Agnieszka Kamińska, Prezes Zarządu Polskiego Radia.

  Aukcję poprowadzą dziennikarze Trójki: Witold Lazar i Piotr Łodej.

  Słuchacze, którzy zechcą bezpośrednio przekazać pieniądze na Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach, mogą to zrobić, wpłacając dobrowolne sumy na konto bankowe: PKO BP VI O/Warszawa nr 74 1020 1068 0000 1802 0059 9167.

  Mat. promocyjne/kh


  Czytaj także

  Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska o akcji "Trójka pomaga"

  Ostatnia aktualizacja: 17.12.2020 18:20
  Wieczne pióro prezydenta Andrzeja Dudy, złota broszka pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy, koszulka i czapka z autografem Igi Świątek, lot szkoleniowy policyjnym śmigłowcem - te i inne dary przekazane przez przyjaciół Trójki będzie można zlicytować w najbliższą niedzielę (20 grudnia) na antenie Programu 3 Polskiego Radia. "Polskie Radio zawsze jest blisko tych, którzy potrzebują pomocy" - podkreśla Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska 
  rozwiń zwiń