Tomek Dudek w redakcji muzycznej Trójki

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2021 12:00
Od soboty 16 stycznia muzyczne, weekendowe pasma w Programie 3 Polskiego Radia będzie prowadził Tomek Dudek. Dziennikarz muzyczny z wieloletnim stażem, prezenter radiowy, a także oficjalny DJ Reprezentacji Polski w Piłce Nożnej zadebiutuje w Trójce 16 stycznia w audycji „Przebojowa sobota”.
Tomek Dudek
Tomek DudekFoto: Archiwum prywatne

Quincy Jones 1200 free.jpg
Trójka w przebojowej odsłonie

Jak sam mówi, zawsze marzył o tym, by zostać aktorem, jednak studia w szkole teatralnej już jako maturzysta zamienił na radiowy teatr wyobraźni. – W Trójce postaram się połączyć legendarną muzyczną przeszłość tej stacji z równie ciekawą i inspirującą przyszłością. W pasmach z moim udziałem na pewno pojawi się dużo soulu, funky i pozytywnych rytmów z całego świata. Mówi się, że muzyka jest miłością, a miłość zawsze musi łączyć ludzi. Ja postaram się to zrobić przy pomocy najlepszych brzmień wybranych specjalnie z myślą o słuchaczach Programu 3 – mówi dziennikarz. 

Tomek Dudek swoją radiową przygodę rozpoczął w 1997 roku w kieleckim Radiu Fama. Później pracował w redakcjach muzycznych Radia Tak/TAK FM i Grupy RMF/RMF Maxxx. Współtworzył także weekendowe pasmo muzyczne w Polskim Radiu Kielce. Jest finalistą konkursu Ultra Music Festival Polska 2012 i pionierem w dziedzinie opraw dźwiękowych podczas wydarzeń sportowych. Od 2006 roku swoją muzyką rozgrzewa kibiców sportowych w całej Polsce. Aktualnie jest oficjalnym DJ-em reprezentacji Polski w piłce nożnej.

Jest nie tylko odtwórcą, ale również autorem muzyki: zakochany w czarnych brzmieniach jest współtwórcą zespołu Soulove i spełnia się jako DJ Dudek Wieczorową Porą, grając cykliczne, tematyczne imprezy.


***
„Przebojowa sobota” w Trójce w każdą sobotę w godz. 19.00-22.00

Zobacz więcej na temat: ludzie Trójka