"Galaktyka Lema" – nowy serwis narracyjny Polskiego Radia z okazji setnej rocznicy urodzin Stanisława Lema

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2021 10:06
Wystartował multimedialny i interaktywny serwis internetowy przygotowany przez Polskie Radio w setną rocznicę urodzin Stanisława Lema. Oprócz najważniejszych informacji o życiu i twórczości jednego z najwybitniejszych autorów m.in. fantastyki naukowej oraz archiwalnych wypowiedzi pisarza, narracyjny serwis Galaktykalema.pl – dostępny również w angielskiej wersji językowej – zawiera premierową grę przeglądarkową osnutą na motywach jego "Bajek robotów".
galaktykalema.plpl
galaktykalema.pl/plFoto: Polskie Radio

Stanisław lem serwis specjalny Galaktyka lema wersja poprawna 1200.png
"Galaktyka Lema" – zobacz nowy serwis narracyjny Polskiego Radia

– Udaj się w niezwykłą międzyplanetarną podróż przez życie, twórczość, pomysły i koncepcje jednego z najpopularniejszych polskich pisarzy i najwybitniejszych umysłów XX wieku – poznaj multimedialny i interaktywny serwis internetowy przygotowany przez Polskie Radio w setną rocznicę urodzin Stanisława Lema. Poznaj Galaktykę Lema – zachęcają twórcy serwisu Galaktykalema.pl.

To właśnie Polskie Radio jako pierwsze wysłało Lema w kosmos. A właściwie jego cząstkę w postaci głosu pisarza. Nagranie wyemitowane w 1961 roku przebiło w postaci fali radiowej atmosferę i od tego czasu mknie przez galaktykę z prędkością światła. Dlatego przewodnikiem po niezwykłej przygodzie, jaką jest poznawanie treści serwisu, jest głos samego Lema – utrwalony w unikatowych nagraniach, nieudostępnianych od czasu ich emisji antenowej.

Dzięki narracyjnemu serwisowi internetowemu Polskiego Radia użytkownik może m.in. poznać najważniejsze dzieła Stanisława Lema, zagłębić się w świat biografii pisarza i odkryć tajniki jego warsztatu. A nowoczesna szata graficzna i obiekty 3D sprawią, że podróż po wirtualnym układzie planetarnym może być niezapomnianym przeżyciem.

Integralną częścią witryny Galaktykalema.pl jest specjalna gra przeglądarkowa osnuta na motywach "Bajek robotów" Stanisława Lema. Rozgrywka, która wymaga od gracza zręczności i wiedzy na temat życia i twórczości pisarza, może być znakomitym doświadczeniem międzypokoleniowym i zachętą do sięgnięcia po twórczość pisarza.

Z myślą o zagranicznych wielbicielach twórczości Stanisława Lema serwis został przygotowany również w angielskiej wersji językowej pod adresem Lemgalaxy.com.

GALAKTYKA LEMA - udaj się w międzyplanetarną podróż!/Polskie Radio

(mat. prasowe)

Czytaj także

"Kosmogonik". Stanisław Lem i Daniel Mróz w animacji 2D/3D

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2020 11:06
- Prace Daniela Mroza były dla nas bardzo ważnym punktem wyjścia, są na bardzo wysokim poziomie i bardzo trudno je przenieść do świata wirtualnego, żeby zachować klimat, który w nich panuje - mówił o animacji "Kosmogonik" jej reżyser Paweł Szarzyński. "Kosmogonik" to jeden z 23 projektów z całego świata, które zostaną zaprezentowane podczas sesji pitchingowej oraz spotkań 1-on-1 z najważniejszymi partnerami, koproducentami, dystrybutorami oraz kuratorami wystaw z branży XR. Film polskiego twórcy powstał na bazie opowiadania Stanisława Lema "Uranowe uszy" i inspirowany jest rysunkami Daniela Mroza z książki "Bajki robotów". To projekt animacji 2D/3D dedykowany technologii VR. / Wybieram Dwójkę, Dwojka Polskie Radio
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lem na wesoło w nowym filmie Krzysztofa Jankowskiego  

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2021 14:07
"Pokój" – taki tytuł nosi krótkometrażowy film na podstawie jednego z opowiadań Stanisława Lema. Humorystyczna historia, przeniesiona na ekran przez reżysera Krzysztofa Jankowskiego, jest pokazywana na festiwalach i w polskich placówkach kulturalnych w różnych zakątkach świata.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lem Story

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2021 02:00
12 września minie setna rocznica urodzin Stanisława Lema. Pamiętamy o niej od początku roku, ogłoszonego przez Sejm RP Rokiem Lema. W tym wydaniu "Trójki pod Księżycem" przywołaliśmy więc głos patrona 2021 (jednego z czterech; Norwida przypominaliśmy przed tygodniem).
rozwiń zwiń