Odbiorcy Polskiego Radia słuchają Chopina. 2,5 miliona osób śledziło Konkurs Chopinowski w Polskim Radiu

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2021 17:01
Ponad 630 godzin transmisji, audycji, komentarzy i rozmów na antenach Polskiego Radia poświęconych XVIII Międzynarodowemu Konkursowi Pianistycznemu im. Fryderyka Chopina. Publiczny nadawca jako współorganizator i patron medialny wydarzenia był jednym z głównych emitentów informacji dotyczących Konkursu Chopinowskiego.
XVIII Międzynarodowy Konkursu Pianistyczny im. Fryderyka Chopina w Polskim Radiu
XVIII Międzynarodowy Konkursu Pianistyczny im. Fryderyka Chopina w Polskim RadiuFoto: Polskie Radio

Polskie Radio, wypełniając misję nadawcy publicznego, relacjonuje i komentuje najważniejsze wydarzenia życia kulturalnego. Konkurs Chopinowski jest najważniejszym przedsięwzięciem muzycznym w Polsce i jednym z najważniejszych na świecie. Obok olbrzymiej roli, jaką pełni w popularyzacji muzyki Chopina oraz polskiej kultury, odkrywa również największe talenty pianistyczne, zapewniając muzykom najskuteczniejszy start w międzynarodowej karierze.

Konkurs był omawiany na wszystkich dziewięciu antenach Polskiego Radia przez 630 godzin!

Portal Polskiego Radia przygotował i uruchomił specjalny serwis, na którym systematycznie pojawiały się wywiady, relacje i najnowsze aktualności z wydarzenia. W dniu ogłoszenia wyników Konkursu strona internetowa Polskiego Radia została odwiedzona przez niemal 50 tys. użytkowników.

W czasie trwania Konkursu strony Programu 2 oraz Polskiego Radia Chopin na Facebooku zostały wyświetlone przez ponad 2,5 mln odbiorców, którzy śledzili najnowsze doniesienia i aktualności oraz oglądali wywiady z pianistami.

Kanały YouTube Programu 2 oraz Polskiego Radia Chopin, gdzie pojawiały się występy konkursowe oraz wywiady odnotowały niemal 1,5 mln wyświetleń internautów.

Polskie Radio było współorganizatorem i patronem medialnym XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, który odbył się w dn. 2-23.10.2021 r.

(mat. prasowe)