X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Alleluja" dla Macieja Zembatego z kościoła Mariackiego

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2011 10:00
Dziś w dniu pogrzebu Macieja Zembatego jako hołd mu złożony z Wieży Kościoła Mariackiego zabrzmiało "Alleluja" Leonarda Cohena. To wyjątkowe wydarzenie transmitowała Trójka.
Audio
  • "Alleluja" dla Macieja Zembatego z kościoła Mariackiego

W kwietniu 1997 roku, po śmierci Piotra Skrzyneckiego, do redakcji Trójki przyszedł Maciej Zembaty. Zaproponował, by w dniu pogrzebu artysty ze szczytu Pałacu Kultury i Nauki Tomasz Stańko zagrał hejnał, na co dzień wykonywany w Krakowie z Wieży Mariackiej. Pomysł został zrealizowany, a Trójka transmitowała to wydarzenie.

14 lat później Trójka zwróciła się do władz Krakowa z propozycją, by w podobny sposób uczcić pomysłodawcę tamtego wydarzenia.

W hołdzie Maciejowi Zembatemu - muzykowi, poecie, tłumaczowi, współtwórcy słuchowiska "Rodzina Poszepszyńskich", klasykowi polskiego czarnego humoru - w dniu pogrzebu, 8 lipca o godzinie 14.05, trębacz Tomasz Kudyk zagrał z Wieży Mariackiej w Krakowie utwór Leonarda Cohena – jego ulubionego pieśniarza. Na cztery strony świata rozległo się "Alleluja", spinając swoistą klamrą pamięć dwóch wielkich, wszechstronnych polskich artystów.

Artysta spoczął na warszawskich Powązkach.

Czytaj więcej: archiwalne wywiady i ballady Cohena w interpretacjach polskiego poety >>>

Zobacz więcej na temat: Kraków Leonard Cohen Warszawa

Czytaj także

Maciej Zembaty był artystą niezależnym

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2011 15:50
Współtworzył słuchowisko"Rodzina Poszepszyńskich" oraz audycję "Zapraszamy do Trójki". Był również znany jako tłumacz poezji Leonarda Cohena. Zmarł 27 czerwca 2011 r. w wieku 67 lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maciej Zembaty - śmiechem walczył z rzeczywistością

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2011 23:00
- Bardzo często widzę Maćka jak się nie śmieje, a rechocze. Prowokował rozmaite sytuacje, żeby przeszły w abstrakcję - wspominała zmarłego artystę Ewa Błaszczyk.
rozwiń zwiń