X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Artur Andrus: Marysię Czubaszek przysłały inne światy

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2011 20:00
W książce Artura Andrusa o Marii Czubaszek przeczytamy m.in. o tym, że pisarka boi się skakać na nogi do basenu, więc zawsze skacze na główkę, tajemniczej paczce od Romana Polańskiego oraz sesji zdjęciowej do "Playboya" zrealizowanej na Powązkach.
Audio
Maria Czubaszek
Maria CzubaszekFoto: Fot.: Dariusz Kawka
/

Już dziś do księgarń trafia książka autorstwa Artura Andrusa będąca zapisem jego rozmów z Marią Czubaszek, satyrykiem, pisarką, dziennikarką od wielu lat związaną z Trójką. Tytuł został zaczerpnięty z wiersza Jonasza Kofty o samej pisarce, który kończy się słowami: "Każdy szczyt ma swój Czubaszek".

Ponieważ bohaterka książki niechętnie godzinami opowiadała np. o swoim dzieciństwie, autor musiał zagajać rozmowę znienacka.

- Wykorzystywałem każdą chwilę na rozmowę, np. gdy gdzieś jechaliśmy razem, to miałem przygotowany w samochodzie magnetofon, a mikrofon wpinałem jej gdzieś klapę – opowiada Artur Andrus.

Trójkowy dziennikarz deklaruje, że nie mógłby pisać książki o kimś, kto go nie interesuje, a Maria Czubaszek, którą uważa za przybysza z jakiegoś innego świata, interesuje go niezmiernie.

W książce przeczytamy m.in. o jej miłości do czeskiego hokeisty, o tym, że do basenu zawsze skacze na główkę, bo na nogi się boi oraz o tajemniczej paczce od Romana Polańskiego. Nie zabraknie oczywiście historii związanych z budynkiem przy Myśliwieckiej 3/5/7. 

- Jest oczywiście mnóstwo takich trójkowych wspomnień, bo dużą część życia – i jak sama mówi część najważniejszą – poświęciła Trójce i tu ją spędziła. Dlatego w książce znajdują się wspomnienia o takich ludziach, jak Jonasz Kofta, Adam Kreczmar, Jacek Janczarski.

Znajdzie się też wspomnienie z sesji zdjęciowej do "Playoya" z Marią Czubaszek w roli głównej. Co jeszcze bardziej intrygujące, fotografii nie wykonano w profesjonalnym studiu, a na... Powązkach.

Książka "Każdy szczyt ma swój Czubaszek", z Trójkowym Znakiem Jakości, do księgarń wchodzi 18 października 2011. 

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy Artura Andrusa z Ewą Lipowicz i Michałem Nogasiem w audycji "Do południa".

 

(ag)

Zobacz więcej na temat: Artur Andrus

Czytaj także

Maria Czubaszek: Bardzo lubię słuchać rapu

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2011 12:13
Mamy za sobą wielką bitwę Freestyle'owców! W jury zasiadała m. in. Maria Czubaszek. – Postaram się nie robić ludziom przykrości, ale nie będę chwalić kogoś, kto nie jest dobry – mówiła przed bitwą poetka.
rozwiń zwiń