X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mateusze 2011 przyznane! Poznaj laureatów!

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2011 20:03
Trójka przyznała nagrody muzyczne dla najciekawszych wykonawców 2011 roku. Laureatami zostali: Monika Brodka, Marcin Wasilewski, Wojciech Mazolewski oraz zdobywca Mateusza za całokształt twórczości - Seweryn Krajewski.
Audio
Zdobywcy Nagród Muzycznych Programu 3 im. Mateusza Święcickiego  Mateuszy od lewej: Seweryn Krajewski, Brodka, Marcin Wasilewski, Wojciech Mazolewski.
Zdobywcy Nagród Muzycznych Programu 3 im. Mateusza Święcickiego – Mateuszy od lewej: Seweryn Krajewski, Brodka, Marcin Wasilewski, Wojciech Mazolewski.


Oto tegoroczni laureaci Nagród Muzycznych Programu 3 im. Mateusza Święcickiego – Mateuszy:

NAGRODĘ ZA CAŁOKSZTAŁT TWÓRCZOŚCI otrzymał Seweryn Krajewski. Akademia Muzyczna swój wybór umotywowała słowami: "Za kompozytorski talent i muzykę wzruszającą kolejne pokolenia".


• W kategorii MUZYKA ROZRYWKOWA – Wydarzenie:

"W uznaniu dynamicznego rozwoju osobowości twórczej i odważnego spojrzenia w przyszłość" - Brodka za płytę "Granda".

 

W kategorii nominowani byli także: zespół IncarNations, Igor Boxx, zespół Ballady i Romanse oraz "Lalka" – musical Wojciecha Kościelniaka z Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni.

W kategorii MUZYKA JAZZOWA – Wydarzenie Akademia przyznała aż dwie nagrody. Otrzymali je:

- "W uznaniu aktywności i wszechstronności artystycznej w dziedzinie jazzu popartych profesjonalizmem" - Wojtek Mazolewski Quintet za płytę "Smells like tape spirit".

 

oraz "W uznaniu mistrzowskiego poziomu muzykowania i za  szacunek dla tradycji" - Marcin Wasilewski Trio za płytę "Faithful".

 

Nominowanym w tej kategorii był także Włodek Pawlik.

 

Nagrody w kategorii MUZYKA ROZRYWKOWA – Debiut nie przyznano. Nominowani byli:  Marta Król, Cuba de Zoo, Neo Retros, Czarne Korki oraz Kim Nowak.

 

Laureatów Mateuszy poznaliśmy podczas gali wręczenia nagród, która odbyła się w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. Poprowadzili ją Agnieszka Szydłowska i Wojciech Mann.

 

Nagrody Muzyczne Programu 3 im. Mateusza Święcickiego – Mateusze przyznawane są za osiągnięcia w dziedzinie twórczości, wykonawstwa lub popularyzacji polskiej muzyki rozrywkowej i jazzowej. Po raz pierwszy nagroda została wręczona w 1987 roku.

Nazwa nagrody pochodzi od imienia wybitnego kompozytora i aranżera Mateusza Święcickiego, który był współtwórcą i pierwszym szefem redakcji muzycznej Programu 3.

Przyznawanie nagród leży w gestii gremium wybitnych dziennikarzy Trójki – Akademii Muzycznej w składzie: Magda Jethon, Wojciech Mann, Wojciech Ossowski, Jan Chojnacki, Jan Borkowski, Marek Niedźwiecki, Piotr Baron, Piotr Stelmach, Agnieszka Szydłowska, Zofia Sylwin, Barbara Podmiotko, Grzegorz Hoffmann, Piotr Metz i Paweł Sztompke.