X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mikołajkowe spotkanie z Bolkiem i Lolkiem

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2011 00:00
Po 35 latach od powstania Bolek i Lolek powrócili… na jeden dzień w Trójce - w worku Świętego Mikołaja. Minipowieści w wydaniu dźwiękowym przez cały dzień czytali dziennikarze Trójki. Można ich także słuchać na naszej stronie.
Audio
Fisz i Wojciech Waglewski
Fisz i Wojciech WaglewskiFoto: Fot.: Wojciech Dorosz

Wydawnictwo ZNAK Emotikon opublikowało "Nowe przygody Bolka i Lolka", opisane przez ośmioro autorów. Wśród nich są poznani już przez nas w czerwcu tego roku twórcy "nowych Bolków i Lolków". W Dniu Dziecka zaprezentowaliśmy opowiadania z trzech książeczek – zwiastujących ciąg dalszy, autorstwa Joanny Olech i Macieja Wojtyszki.

Na Mikołajki wybraliśmy kolejne trzy opowiadania z nowej serii:

1. Michała Rusinka – "Remont",

2. Joanny Olech – "Pustynia",

3. Wojciecha Bonowicza – "Przerzutka".

Podobnie, jak 1 czerwca, tak i tym razem, w postaci braci wcielili się trójkowi dziennikarze. W wybranych przez nas opowiadaniach nie ma postaci drugoplanowych, z jednym wyjątkiem: postaci mamy (kto ją zagra, tego nie zdradzę).

W roli narratorki wcześniej wystąpiła Ania Jopek, tym razem zaprosiliśmy MARIĘ PESZEK (znaną m.in. z innej znakowskiej serii – "Nowych Przygód Mikołajka" w Trójce).

W naszym "serialu" zabrzmiały ponadto dźwięki i muzyka, które stworzyły MAŁE INSTRUMENTY.

Reżyserii dźwięku podjął się mistrz ANDRZEJ BRZOSKA.

Zapraszamy do zabawy, bo będzie – sądzę – ZABAWNIE! 

Jest i pewien smaczek: za niecały miesiąc wkraczamy w rok jubileuszowy. 1 kwietnia 2012 ukończymy 50 lat. Idea powstania serii kreskówek z Bolkiem i Lolkiem powstała także 50 lat temu, w 1962 roku. Dar św. Mikołaja jest więc poniekąd zarazem prezentem urodzinowym.

Nad "Nowymi przygodami Bolka i Lolka" w dźwięku, poza wymienionymi osobami i trójkowymi  "aktorami", pracowali: Renata Szewczak, Wojtek Dorosz, Mateusz Patyk i Baszka Marcinik.

Czytaj także

W świecie bajek

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2011 20:04
Gdyby to, co powstaje w amerykańskich kreskówkach przenieść na grunt polski, to byłaby chyba totalna klapa. My nie potrafimy śmiać się z takich absurdalnych rzeczy – mówi Bartosz Sztybor, krytyk filmowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trójka czyta "Bolka i Lolka"

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2011 06:30
Z okazji 35-lecia powstania serii "Bolek i Lolek" przypominamy jeden z najpopularniejszych seriali animowanych dla dzieci. 1 czerwca przez cały dzień dziennikarze Trójki czytali na antenie przygody dwóch znanych na całym świecie urwisów. W roli narratora wystąpiła Anna Maria Jopek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bolek i Lolek w nowym świecie

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2011 12:34
Dwóch chłopców, urwisów znają i starsi i młodsi. Bolek i Lolek powracają z nowymi przygodami, w wersji książkowej.
rozwiń zwiń