X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Trzy wiedźmy, niedźwiedź i byk, czyli Trójka na parkiecie!

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2012 06:00
Co wspólnego mają "Lista Przebojów Trójki" i warszawska Giełda Papierów Wartościowych? Czy Trójka miałaby szanse dostać się na WIG 20? Na 33 dni przed 50. urodzinami Programu Trzeciego Polskiego Radia nadajemy z Sali Notowań GPW!
Audio
  • Co nas czeka w tym specjalnym dniu zdradza Paweł Sołtys!
  • Skąd wziął się parkiet? - odpowiada prof. Adam Noga
  • Kim są trzy wiedźmy? - odpowiada prof. Adam Noga
  • Dlaczego byki rosną a niedźwiedzie spadają? - odpowiada prof. Adam Noga
  • Jak dostać się na WIG 20 i czy Trójka miałaby szanse? - odpowiada prezes GPW dr Ludwik Sobolewski
  • "To będzie pierwsze w historii GPW notowanie radiowej listy przebojów" - o związkach Listy i giełdy oraz wydarzeniach dzisiejszego wieczoru opowiadają Ludwik Sobolewski i Marek Niedźwiecki
  • Ile jest giełd na giełdzie? - odpowiada dr Ludwik Sobolewski
  • Ile pieniędzy tańczy na giełdzie? - odpowiada Witold Szymański, Główny Specjalista w Dziale Notowań GPW
  • Kto decyduje o wzrostach i spadkach? - odpowiada Witold Szymański
Prezes GPW Ludwik Sobolewski oraz Magda Jethon, Paweł Sołtys, Piotr Baron, Marek Niedźwiecki
Prezes GPW Ludwik Sobolewski oraz Magda Jethon, Paweł Sołtys, Piotr Baron, Marek NiedźwieckiFoto: fot. PR/W. Kusiński

W tym roku Program Trzeci Polskiego Radia świętuje dwa okrągłe jubileusze –  swoje 50. urodziny i 30-lecie audycji "Lista Przebojów Programu Trzeciego".

Już o 9 rano Piotr Baron i Magda Jethon przywitali słuchaczy Trójki prosto z Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych i wyjaśnili ideę tego specjalnego dnia.

- Pewnego dnia nasz kolega Paweł Sołtys wpadł do sekretariatu i powiedział, że w kręgach ekonomistów funkcjonuje pojęcie "dzień trzech wiedźm". Ten dzień nie wypada dziś, ale od dziś do naszych urodzin zostały 33 dni i to jest główny powód, że jesteśmy na giełdzie - powiedziała Magda Jethon.

Co mają wspólnego trzy wiedźmy z Trójką? Jakie są podobieństwa i różnice między Trójką a giełdą i co nas jeszcze dziś czeka? Posłuchaj>>

 

W "LP Hossie" między 9 a 12 znane słuchaczom poranne cykle – "Informator ekonomiczny" oraz "Co w mowie piszczy?" Katarzyna Kłosińska i Wiktor Legowicz poświęcili warszawskiej Giełdzie, a nasi goście - dr Ludwik Sobolewski, prezes zarządu Giełdy Papierów Wartościowych, ekonomista prof. Adam Noga i Witold Szymański, Główny Specjalista w Dziale Notowań GPW odpowiadali na niezwykłe pytania. Zapraszamy do wysłuchania tych niezwykłych opowieści z których wynika wiele podobieństw między giełdą a Trójką (słuchaj dźwięków zamieszczonych nad zdjęciem).

Zapraszamy także do wysłuchania specjalnego wydania "Listy", które odbędzie się na żywo na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie pod hasłem "Trójka na parkiecie". Audycję z Sali Notowań warszawskiego Centrum Giełdowego poprowadzą Marek Niedźwiecki i Piotr Baron. Dziennikarze Trójki, w tradycyjnych dla "Listy" godzinach - między 19 a 22, przedstawią największe wzrosty i spadki notowań z całej historii audycji, czyli ostatnich trzydziestu lat.

Zapraszamy do słuchania Trójki we wtorek 28 lutego!

Jubileuszowe obchody Trójka rozpoczęła w styczniu, a potrwają one aż do samych urodzin – 1 kwietnia 2012 roku. W ich ramach na antenie Trójki pojawiły się nowe propozycje programowe, audycje specjalne oraz koncerty. Wśród nich codzienny cykl autorstwa Marcina Gutowskiego pt. "Trójka z dżemem – palce lizać!". Od 9 stycznia do 30 marca w każdym odcinku można usłyszeć historię Programu Trzeciego od momentu powstania do dziś, opowiedzianą przez twórców Trójki i osoby z nią związane. Dotychczas odbył się m.in. specjalny koncert w Studiu im. Agnieszki Osieckiej, zapowiadający urodziny radiowej Trójki – "Studniówka" oraz cykl antenowy Katarzyny Stoparczyk "Dzieci widzą lepiej", w którym dzieci swoimi słowami opisywały zdjęcia dziennikarzy Programu Trzeciego.


Więcej informacji o urodzinach Programu Trzeciego i specjalnych wydarzeniach już wkrótce.

Czytaj także

Druga licytacja płyt "Solidarni z Japonią" zakończona

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2011 13:00
3500 zł za płytę i dwupłytowy album Kitaro od Piotra Kaczkowskiego, 1700 zł za płytę i koszulkę hokejową od Piotra Barona oraz 5200 zł za płytę i platynową płytę od Marcina Kydryńskiego - tak wyglądała licytacja w Trójce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Studniówka" Trójki! Zobaczcie wideo ze specjalnego koncertu

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2012 08:25
1 kwietnia Trójka skończy 50 lat. 7 stycznia odbyła się wyjątkowa "Studniówka" z udziałem Ani Rusowicz, Grzegorza Turnaua, Justyny Steczkowskiej, Adama Nowaka i Gaby Kulki.
rozwiń zwiń