Trzy wiedźmy, niedźwiedź i byk, czyli Trójka na parkiecie!

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2012 06:00
Co wspólnego mają "Lista Przebojów Trójki" i warszawska Giełda Papierów Wartościowych? Czy Trójka miałaby szanse dostać się na WIG 20? Na 33 dni przed 50. urodzinami Programu Trzeciego Polskiego Radia nadajemy z Sali Notowań GPW!
Audio
  • Co nas czeka w tym specjalnym dniu zdradza Paweł Sołtys!
  • Skąd wziął się parkiet? - odpowiada prof. Adam Noga
  • Kim są trzy wiedźmy? - odpowiada prof. Adam Noga
  • Dlaczego byki rosną a niedźwiedzie spadają? - odpowiada prof. Adam Noga
  • Jak dostać się na WIG 20 i czy Trójka miałaby szanse? - odpowiada prezes GPW dr Ludwik Sobolewski
  • "To będzie pierwsze w historii GPW notowanie radiowej listy przebojów" - o związkach Listy i giełdy oraz wydarzeniach dzisiejszego wieczoru opowiadają Ludwik Sobolewski i Marek Niedźwiecki
  • Ile jest giełd na giełdzie? - odpowiada dr Ludwik Sobolewski
  • Ile pieniędzy tańczy na giełdzie? - odpowiada Witold Szymański, Główny Specjalista w Dziale Notowań GPW
  • Kto decyduje o wzrostach i spadkach? - odpowiada Witold Szymański
Prezes GPW Ludwik Sobolewski oraz Magda Jethon, Paweł Sołtys, Piotr Baron, Marek Niedźwiecki
Prezes GPW Ludwik Sobolewski oraz Magda Jethon, Paweł Sołtys, Piotr Baron, Marek NiedźwieckiFoto: fot. PR/W. Kusiński

W tym roku Program Trzeci Polskiego Radia świętuje dwa okrągłe jubileusze –  swoje 50. urodziny i 30-lecie audycji "Lista Przebojów Programu Trzeciego".

Już o 9 rano Piotr Baron i Magda Jethon przywitali słuchaczy Trójki prosto z Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych i wyjaśnili ideę tego specjalnego dnia.

- Pewnego dnia nasz kolega Paweł Sołtys wpadł do sekretariatu i powiedział, że w kręgach ekonomistów funkcjonuje pojęcie "dzień trzech wiedźm". Ten dzień nie wypada dziś, ale od dziś do naszych urodzin zostały 33 dni i to jest główny powód, że jesteśmy na giełdzie - powiedziała Magda Jethon.

Co mają wspólnego trzy wiedźmy z Trójką? Jakie są podobieństwa i różnice między Trójką a giełdą i co nas jeszcze dziś czeka? Posłuchaj>>

 

W "LP Hossie" między 9 a 12 znane słuchaczom poranne cykle – "Informator ekonomiczny" oraz "Co w mowie piszczy?" Katarzyna Kłosińska i Wiktor Legowicz poświęcili warszawskiej Giełdzie, a nasi goście - dr Ludwik Sobolewski, prezes zarządu Giełdy Papierów Wartościowych, ekonomista prof. Adam Noga i Witold Szymański, Główny Specjalista w Dziale Notowań GPW odpowiadali na niezwykłe pytania. Zapraszamy do wysłuchania tych niezwykłych opowieści z których wynika wiele podobieństw między giełdą a Trójką (słuchaj dźwięków zamieszczonych nad zdjęciem).

Zapraszamy także do wysłuchania specjalnego wydania "Listy", które odbędzie się na żywo na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie pod hasłem "Trójka na parkiecie". Audycję z Sali Notowań warszawskiego Centrum Giełdowego poprowadzą Marek Niedźwiecki i Piotr Baron. Dziennikarze Trójki, w tradycyjnych dla "Listy" godzinach - między 19 a 22, przedstawią największe wzrosty i spadki notowań z całej historii audycji, czyli ostatnich trzydziestu lat.

Zapraszamy do słuchania Trójki we wtorek 28 lutego!

Jubileuszowe obchody Trójka rozpoczęła w styczniu, a potrwają one aż do samych urodzin – 1 kwietnia 2012 roku. W ich ramach na antenie Trójki pojawiły się nowe propozycje programowe, audycje specjalne oraz koncerty. Wśród nich codzienny cykl autorstwa Marcina Gutowskiego pt. "Trójka z dżemem – palce lizać!". Od 9 stycznia do 30 marca w każdym odcinku można usłyszeć historię Programu Trzeciego od momentu powstania do dziś, opowiedzianą przez twórców Trójki i osoby z nią związane. Dotychczas odbył się m.in. specjalny koncert w Studiu im. Agnieszki Osieckiej, zapowiadający urodziny radiowej Trójki – "Studniówka" oraz cykl antenowy Katarzyny Stoparczyk "Dzieci widzą lepiej", w którym dzieci swoimi słowami opisywały zdjęcia dziennikarzy Programu Trzeciego.


Więcej informacji o urodzinach Programu Trzeciego i specjalnych wydarzeniach już wkrótce.

Czytaj także

Druga licytacja płyt "Solidarni z Japonią" zakończona

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2011 13:00
3500 zł za płytę i dwupłytowy album Kitaro od Piotra Kaczkowskiego, 1700 zł za płytę i koszulkę hokejową od Piotra Barona oraz 5200 zł za płytę i platynową płytę od Marcina Kydryńskiego - tak wyglądała licytacja w Trójce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Studniówka" Trójki! Zobaczcie wideo ze specjalnego koncertu

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2012 08:25
1 kwietnia Trójka skończy 50 lat. 7 stycznia odbyła się wyjątkowa "Studniówka" z udziałem Ani Rusowicz, Grzegorza Turnaua, Justyny Steczkowskiej, Adama Nowaka i Gaby Kulki.
rozwiń zwiń