Gutowski zdradza przepis na "Trójkę z dżemem"

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2012 16:00
– Rozmawiałem z osobami, które odeszły z Trójki na emeryturę 40 lat temu. One wciąż żyją sprawami stacji. Traktowały mnie jak młodszego kolegę z pracy – mówił Marcin Gutowski, autor książki "Trójka z dżemem - palce lizać! Biografia pewnego radia" i radiowego cyklu, o których mówimy dziś na antenie.
Audio
  • Marcin Gutowski o książce "Trójka z dżemem - palce lizać! Biografia pewnego radia" - "Do południa" 31.10.2012
Trójkowe dżemy. Palce lizać
Trójkowe dżemy. Palce lizać! Foto: fot. PR/W. A. Jurzyk

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich fanów cyklu autorstwa Marcina Gutowskiego . Już niedługo na rynku pojawi się jego książka "Trójka z dżemem - palce lizać! Biografia pewnego radia" , która powstała w oparciu o popularną audycję stworzoną z okazji 50-lecia Trójki .

/

Marcin Gutowski zdradził Michałowi Nogasiowi, że przed przystąpieniem do pracy nad cyklem nie badał specjalnie historii stacji. – Nie chciałem studiować, chciałem podstawiać magnetofon, mikrofon i pytać, dowiadywać się w trakcie, chłonąć z szeroko  otwartymi oczami – tłumaczył. Dziennikarz najpierw  postarał się dotrzeć do tych, którzy pracowali w Trójce przed laty.  Nie ukrywał, że o części z nich nigdy nie słyszał. Niektórzy z nich odeszli na emeryturę 40 lat temu. 
– Co ciekawe, oni wciąż żyją sprawami Trójki. Traktowali mnie jak młodszego kolegę z pracy. Zapraszali mnie nie tylko na dżem… –  wspominał autor propozycje wypicia napojów procentowych podczas wywiadów.
Dziennikarzowi udało się porozmawiać z ponad setką osób pracujących w Trójce. Druga setka to osoby, które niestety odeszły i ich archiwalne wspomnienia znalazły się i w audycji, i w książce.
Marcin Gutowski przyznał, że wbrew pozorom najbardziej zaskakujące były spotkania z osobami, które zna na co dzień z korytarzy Trójki. – Bardzo się tego obawiałem: spotkań z mistrzem, starszym kolegą z pracy, który mi imponuje, od którego się uczę – wspominał. Jakie okazały się te spotkania? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Wszystkich odcinków cyklu można wysłuchać TU >>

W środę, 31 października, przez cały dzień na naszej antenie mówimy o książce "Trójka z dżemem - palce lizać! Biografia pewnego radia" i przypominamy niektóre odcinki popularnego cyklu Marcina Gutowskiego.

Premiera książki "Trójka z dżemem - palce lizać! Biografia pewnego radia" - 7 listopada 2012.

Zobacz więcej na temat: 50 lat Trójki emerytura

Czytaj także

Nieprzewidywalna "Trójka do potęgi" (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2012 20:30
- Przygotowania trwają i nie skończą się do premiery, a nawet przez następne 14 razy, kiedy będziemy grali. To nie znaczy, że będzie nieprofesjonalnie, ale nigdy nie zakończymy etapu prób i na tym będzie polegała siła tego przedstawienia - mówił Wojciech Malajkat, reżyser spektaklu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielki sukces "Trójki z dżemem - palce lizać!"

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2012 12:27
- Podczas pracy nad tym cyklem spotkałem się z więcej niż 100 osobami, a drugie tyle głosów, osób nieżyjących bądź byłych współpracowników, zabrzmiało z taśm archiwalnych - opowiada Marcin Gutowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Taka książka zdarza się raz na 50 lat!

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2012 09:33
- To jest książka o nas, o tych wszystkich, którzy przez 50 lat pracowali i pracują przy Myśliwieckiej 3/5/7. Jest to wciągająca, pełna anegdot, szczerych wypowiedzi, zaskakujących wyznań opowieść - mówi Michał Nogaś o książce "Zapraszamy do Trójki".
rozwiń zwiń