X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Gutowski zdradza przepis na "Trójkę z dżemem"

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2012 16:00
– Rozmawiałem z osobami, które odeszły z Trójki na emeryturę 40 lat temu. One wciąż żyją sprawami stacji. Traktowały mnie jak młodszego kolegę z pracy – mówił Marcin Gutowski, autor książki "Trójka z dżemem - palce lizać! Biografia pewnego radia" i radiowego cyklu, o których mówimy dziś na antenie.
Audio
  • Marcin Gutowski o książce "Trójka z dżemem - palce lizać! Biografia pewnego radia" - "Do południa" 31.10.2012
Trójkowe dżemy. Palce lizać
Trójkowe dżemy. Palce lizać! Foto: fot. PR/W. A. Jurzyk

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich fanów cyklu autorstwa Marcina Gutowskiego . Już niedługo na rynku pojawi się jego książka "Trójka z dżemem - palce lizać! Biografia pewnego radia" , która powstała w oparciu o popularną audycję stworzoną z okazji 50-lecia Trójki .

/

Marcin Gutowski zdradził Michałowi Nogasiowi, że przed przystąpieniem do pracy nad cyklem nie badał specjalnie historii stacji. – Nie chciałem studiować, chciałem podstawiać magnetofon, mikrofon i pytać, dowiadywać się w trakcie, chłonąć z szeroko  otwartymi oczami – tłumaczył. Dziennikarz najpierw  postarał się dotrzeć do tych, którzy pracowali w Trójce przed laty.  Nie ukrywał, że o części z nich nigdy nie słyszał. Niektórzy z nich odeszli na emeryturę 40 lat temu. 
– Co ciekawe, oni wciąż żyją sprawami Trójki. Traktowali mnie jak młodszego kolegę z pracy. Zapraszali mnie nie tylko na dżem… –  wspominał autor propozycje wypicia napojów procentowych podczas wywiadów.
Dziennikarzowi udało się porozmawiać z ponad setką osób pracujących w Trójce. Druga setka to osoby, które niestety odeszły i ich archiwalne wspomnienia znalazły się i w audycji, i w książce.
Marcin Gutowski przyznał, że wbrew pozorom najbardziej zaskakujące były spotkania z osobami, które zna na co dzień z korytarzy Trójki. – Bardzo się tego obawiałem: spotkań z mistrzem, starszym kolegą z pracy, który mi imponuje, od którego się uczę – wspominał. Jakie okazały się te spotkania? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Wszystkich odcinków cyklu można wysłuchać TU >>

W środę, 31 października, przez cały dzień na naszej antenie mówimy o książce "Trójka z dżemem - palce lizać! Biografia pewnego radia" i przypominamy niektóre odcinki popularnego cyklu Marcina Gutowskiego.

Premiera książki "Trójka z dżemem - palce lizać! Biografia pewnego radia" - 7 listopada 2012.

Zobacz więcej na temat: 50 lat Trójki emerytura

Czytaj także

Nieprzewidywalna "Trójka do potęgi" (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2012 20:30
- Przygotowania trwają i nie skończą się do premiery, a nawet przez następne 14 razy, kiedy będziemy grali. To nie znaczy, że będzie nieprofesjonalnie, ale nigdy nie zakończymy etapu prób i na tym będzie polegała siła tego przedstawienia - mówił Wojciech Malajkat, reżyser spektaklu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielki sukces "Trójki z dżemem - palce lizać!"

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2012 12:27
- Podczas pracy nad tym cyklem spotkałem się z więcej niż 100 osobami, a drugie tyle głosów, osób nieżyjących bądź byłych współpracowników, zabrzmiało z taśm archiwalnych - opowiada Marcin Gutowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Taka książka zdarza się raz na 50 lat!

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2012 09:33
- To jest książka o nas, o tych wszystkich, którzy przez 50 lat pracowali i pracują przy Myśliwieckiej 3/5/7. Jest to wciągająca, pełna anegdot, szczerych wypowiedzi, zaskakujących wyznań opowieść - mówi Michał Nogaś o książce "Zapraszamy do Trójki".
rozwiń zwiń