X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pomóż ugasić pragnienie i ochrzcij studnię

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2012 16:00
W ramach akcji Święta bez granic, którą organizujemy wraz z PAH, będzie można wylicytować możliwość nadania imienia studni. Wybudowano ją specjalnie dla sudańskich uczniów, a udało się to głównie dzięki wpłatom pochodzącym z polskich szkół.
Studnia z wodą w Afryce
Studnia z wodą w AfryceFoto: Fot. PAH

Po raz pierwszy w czasie akcji Święta bez granic będzie można dar serca przekuć w tabliczkę upamiętniającą zwycięzcę licytacji. Tabliczka zostanie wykonana w dwóch egzemplarzach. Jeden – na pamiątkę dla darczyńcy, drugi – przytwierdzony do studni (a dokładnie - jej naziemnej części) w Pakwau na obrzeżach miasta Bor. Ze studni korzystają przede wszystkim uczniowie szkoły podstawowej Ducuum i ich nauczyciele (to dla nich zostało wywiercone to ujęcie wody) oraz okoliczni mieszkańcy. W języku dinka nazwa szkoły (Ducuum) znaczy "ten, kto sieje". Studnia została wybudowana w 2010 roku, głównie z wpłat dokonanych przez polskie szkoły.

Fragment
Fragment albumu

Oprócz wskazania imienia (dowolnego!) dla studni, zwycięzca otrzyma jeden z dwudziestu egzemplarzy bibliofilskiego wydania jubileuszowego albumu fotograficznego o Polskiej Akcji Humanitarnej (autorskie zdjęcia najlepszych polskich fotoreporterów).

Na drugą licytację w ramach akcji "Święta bez granic", podczas której będzie można zdobyć m.in zestaw od Kuby Błaszczykowskiego, zapraszamy już w najbliższy piątek 14 grudnia w godzinach 16.00-19.00. Aukcję poprowadzą, w zastępstwie Kuby Strzyczkowskiego, Marek Niedźwiecki i Artur Andrus. Co jeszcze będzie można wylicytować tego dnia? Wszelkie informacje znajdą Państwo na stronie akcji swietabezgranic.pl .

"Święta bez granic" to akcja charytatywna organizowana przez Trójkę oraz Polską Akcję Humanitarną . Naszym celem jest zebranie funduszy niezbędnych do wybudowania studni w Somalii oraz Sudanie Południowym. Reporter Trójki Marcin Pośpiech przygotował cykl materiałów o wodzie, a mówiąc bardziej precyzyjnie - o braku wody, walce o porcję tej zdatnej do picia, o tym, jak przeżyć, odliczając każdą - dosłownie - kroplę. Zapraszamy do słuchania>>>

Czytaj także

Od studni można rozpocząć życie

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2012 13:00
- Dwa dni poświęcamy na wiercenie, trzeciego instalujemy dodatkowe urządzenia. Najtrudniejsze jest wiercenie, nigdy do końca nie wiadomo, co kryje się pod powierzchnią ziemi, ale jeżeli już przebrniemy przez ten etap, reszta nie jest trudna - opowiada inżynier z firmy budującej studnie w Sudanie Południowym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wioska ze studnią i wioska bez studni to dwa inne światy

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2012 18:25
- Wioska ze studnią to miejsce bezpieczne, ze stałym życiem, gdzie ludzie często gromadzą się też w celach towarzyskich - mówi Maria Łukowska, która pracowała w Sudanie Południowym na misji Polskiej Akcji Humanitarnej.
rozwiń zwiń