Święta na trzy

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2012 13:00
Trójkowi redaktorzy dbają o to, by świątecznym spotkaniom w gronie rodziny i przyjaciół towarzyszył niepowtarzalny nastrój.
Audio
Szopka bożonarodzeniowa
Szopka bożonarodzeniowaFoto: PAP/Jacek Bednarczyk

Pierwszy i Drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia upłynęły pod znakiem spotkań, rozmów i koncertów. Z Trójką jak zawsze było muzycznie, ciepło i ... nieoczywiście.

26 grudnia o poranku zaprosiliśmy przed radioodbiorniki naszych najmłodszych Słuchaczy - w "Zagadkowej Niedzieli" (godz. 7.05 - 9.00) bowiem retransmitowany był koncert "Kasia i Pippi - Boże Narodzenie 2012" !

W samo południe w "Świątecznej Akademii Rozrywki" spotkał się z Państwem Artur Andrus, by wprowadzić śmiech i humor w muzyczny nastrój tego dnia.

Między godz. 13.00 a 18.00 DUŻĄ DAWKĘ DOBREJ MUZYKI zapewnili Marek Niedźwiecki i Piotr Kaczkowski.

A po godz. 18 świętowaliśmy jubileusz 20-lecia Polskiej Akcji Humanitarnej - na antenie Trójki usłyszeliśmy obszerne fragmenty benefisu organizacji, który odbył się 8 grudnia 2012 roku.

Tradycyjnie o godz. 19.05 - ale wyjątkowo w środę - rozpoczęła się "Lista Przebojów Trójki", a właściwie jej specjalne wydanie! Notowanie podsumowujące cały 2012 rok poprowadził Piotr Baron.

A na zakończenie tego dnia Jerzy Sosnowski i Michał Nogaś, wraz z zaufanymi Detektywami, przeprowadzili nowe dochodzenie w "Literackim Biurze Śledczym" (godz. 22.05)

 

Już świąteczny poranek Pierwszego Dnia Świąt był magiczny. Katarzyna Pruchnicka i jej goście zabrali wszystkie dzieci i i rodziców w podróż! W "Zagadkowe Boże Narodzenie" (miedzy 7.05 a 9.00) sprawdziliśmy więc, jak Święta wyglądają w Hiszpanii, a wieczorem tego dnia Łukasz Karusta i Marcin Pośpiech odkryją przed nami tajemnice bożonarodzeniowych tradycji z innych zakątków świata. "Tam, gdzie nie ma karpia" (w godz. 20.05 - 21.00) to audycja wyjątkowa, dowiemy się z niej jakie obowiązują zwyczaje, kuchnia, piosenki w takich miejscach jak np. Kuba, Nepal, Islandia ..

Tego dnia w audycji "Do południa" (godz. 9.05 - 12.00) mówiliśmy o słowach, które kojarzą się ze Świętami. Najważniejszych dla siebie wyrażenia zdradzili zaproszeni goście. A świąteczne, dłuższe wydanie "Matki Polki Feministki" (godz. 12.00 - 13.00) poświęciliśmy tematowi wsparcia.

Pierwszy Dzień Świąt zwieńczył "Koncert kolęd" (godz. 21.05 - 22.00) w wykonaniu muzyków z rodzin Pospieszalskich i Steczkowskich.

Czytaj także

Nabici w świąteczne promocje. Też się dałeś?

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2012 15:08
- Zdarza się, że świąteczne okazje bez względu na to, czy to kredyt konsumencki czy zwykły zakup za gotówkę, mogą oznaczać wcale nie okazję, ale wyjątkową sytuację do stracenia większej sumy pieniędzy - mówi Małgorzata Cieloch rzecznik UOKiK.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piernik, czyli ciasto z pieprzem

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2012 14:00
- Dawna legenda głosi, że gdy mistrzowi piernikarskiemu rodziła się córka, to w dniu jej narodzin robiono zaczyn z mąki i miodu, który leżakował aż do dnia jej ślubu - mówi Sumita Mira Sangar z Muzeum Okręgowego w Toruniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powiedz "dość" zamiast "jeszcze i jeszcze"!

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2012 18:45
- W drugi dzień świąt najczęściej idę z rewizytą, więc może powinnam się w końcu nauczyć, żeby do połowy ograniczyć to, co szykuję do jedzenia - mówi bohaterka reportażu Doroty Bonieckiej-Górny.
rozwiń zwiń