Aukcje Trójkowych zdjęć zasiliły WOŚP kwotą 6063 zł

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2013 12:00
W ramach akcji "Bank z sercem" na aukcje trafiły fotografie dziennikarzy i artystów związanych z Trójką wraz z monetami upamiętniającymi 50-lecie stacji. Zysk z aukcji Narodowy Bank Polski przekaże Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.
Dziennikarz muzyczny Marek Niedźwiecki z jubileuszową dwuzłotówką Trójki
Dziennikarz muzyczny Marek Niedźwiecki z jubileuszową dwuzłotówką Trójki Foto: fot. NBP

Do inicjatywy przyłączyli się m.in.: Piotr Baron, Katarzyna Kłosińska, Michał Olszański, Robert Kantereit, Hirek Wrona, Marcin Kydryński, Marek Niedźwiecki, a także prezes Polskiego Radia Andrzej Siezieniewski.

Wylicytowano 35 zdjęć łącznie za 6063 zł.

W piątek, 18 stycznia, na antenie Trójki Kuba Strzyczkowski poprowadzi wyjątkową licytację "Złota płyta za złote serce" >>

21. Finał WOŚP odbył się 13 stycznia 2013. Licytacje zakończyły się 16 stycznia 2013 r. Zysk z aukcji zostanie przekazany Fundacji WOŚP, która tym razem zbiera pieniądze na wsparcie terapii noworodków i niemowlaków oraz na specjalistyczny sprzęt dla szpitali geriatrycznych i zakładów opiekuńczo-leczniczych.

Jubileuszowa dwuzłotówka Trójki >>>

Szczegóły dotyczące aukcji dostępne są pod adresem www.nbp.pl/wosp. 

Narodowy Bank Polski przekazał także na licytacje ponad 120 zestawów fotografii znanych sportowców (47 fotografii piłkarzy i 76 olimpijczyków) wraz z ich autografami i monetami kolekcjonerskimi. Wśród nich znajdują się zdjęcia piłkarzy biorących udział w Euro 2012 (m.in. Jakuba Błaszczykowskiego, Roberta Lewandowskiego i Wojciecha Szczęsnego), "Orłów Górskiego", a także zdobywców medali na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w 2012 r.

Zobacz, jak obchodziliśmy niezwykły jubileusz >>>

(asz/nbp/wośp)

Czytaj także

Moneta gigant dotarła na Myśliwiecką! (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2012 16:34
Trójka z tyłu, Trójka z przodu, Trójka frontem do narodu!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Moneta wyjątkowa, pierwsza i nietypowa

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2012 12:00
- Srebrna trzydolarówka Trójki została zrobiona z sercem, gdyż w Mennicy Polskiej jest wielu fanów Waszej stacji - dyrektor ds. Handlu Krajowego Mennicy Polskiej Barbara Jaroszek opowiada o emisji drugiej z jubileuszowych monet Trójki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zdobądź unikatowe zdjęcie i pomóż WOŚP! Ostatnia szansa!

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2013 12:25
Jeszcze tylko dziś można licytować unikatowe zdjęcia prezesa Polskiego Radia wraz autografem. Andrzej Siezieniewski został sfotografowany z monetą wyemitowaną z okazji 50-lecia Trójki!
rozwiń zwiń