Fisz i Emade - „Heavi Metal”

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2008 09:12
Nowa płyta „Heavi Metal” to dzieło dość surowe, w dużej części zagrane na żywo, zrealizowane z lekko eksperymentalnym zacięciem przez Emade - producenta płyty. To także muzyczne wycieczki w okres pierwszych, syntetycznych płyt hiphopowych.

Od ostatniej płyty Fisza i Emade minęły już dwa lata. W międzyczasie bracia nagrali wspólnie z ojcem Wojciechem Waglewskim album „Męska Muzyka” (obecnie status złotej płyty).

To także muzyczne wycieczki w okres pierwszych, syntetycznych płyt hiphopowych z połowy lat 80’ych. Na albumie nie brakuje tez klasycznych samplowanych produkcji charakterystycznych dla wczesnych płyt braci Waglewskich.

Pod względem tekstowym to liryczne podróże do okresu szkolnego, do czasów przełomu transformacyjnego w Polsce. To właśnie wtedy małoletni wówczas bracia byli wiernymi fanami nurtu Heavy Metal, stąd w tekstach pojawiają sie nazwy zespołów „Anthrax”, „Sodom” czy „Iron Maiden” obok lekcji WF, czy „najdłuższych nóg w szkole”. Płyta „Heavi Metal” nie jest jednak do końca dziełem autobiograficznym. Choć dużo tu opowiedzianych ironizującym językiem opowieści w pierwszej osobie, to są to jednak głównie historie usłyszane od innych.
Gościnnie na albumie: Sqbass, Mariusz Obijalski (obecnie w składzie koncertowym Fisz Emade Tworzywo), Envee oraz Wojtek Traczyk (Muzykoterapia).

Tracklista:

1.Iron Maiden
2.Szef kuchni
3.Wiosna 86
4.Najpiękniejsza kobieta w mieście
5.Heavi Metal
6.Furiat
7.Kawa i papierosy
8.Pani Bum Bum
9.Disko
10.666


promomix albumu:Strona internetowa artysty: http://www.fisz.pl, http://www.myspace.com/fisztworzywo

Zobacz więcej na temat: Fisz POLSKA podróże

Czytaj także

29 stycznia 2008 - Waglewski Fisz Emade - "Męska muzyka"

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2008 00:00
rozwiń zwiń

Czytaj także

Waglewski, Fisz i Emade

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2008 11:52
Ojciec i dwaj synowie. Legenda rocka i legendy hip hopu - razem tworzą historię.
rozwiń zwiń