N/O Nosowska/Osiecka

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2008 14:57
Płyta Nosowskiej zatytułowana „Osiecka” zawiera 11 znakomitych kompozycji z tekstami Agnieszki Osieckiej. Aranżacje inspirowane oryginalnymi wykonaniami oraz duchem czasów przeszłych zostały stworzone przez Marcina Macuka i muzyków z UniSexBlues Band.

Na albumie znajdą się m. in. takie piosenki jak: „Zielono mi”, „Kokaina”, „Na całych jeziorach ty”, „Uciekaj moje serce”.
Utwory nagrywane były na początku listopada 2008 w studiu Polskiego Radia PR III im. Agnieszki Osieckiej oraz wrocławskim studiu Fonoplastykon.
Jak napisała Agata Passent: "[Muzycy] do piosenek Osieckiej podeszli z pokorą i polotem. Nosowska „zdejmuje“ niepotrzebny lukier w jaki obrosły niektóre przeboje Osieckiej, śpiewa je bez mizdrzenia się, doskonale rozumie tekst. Na płycie dostajemy dużą dawkę niepokoju, jest to płyta o wiecznej tęsknocie, o przemijaniu, o miłości niecynicznej, o pytaniach bez odpowiedzi. „A ja, co będzie ze mną?“, pytają Nosowska i Osiecka."

Tracklista:
1. URODA - prolog Muzyka: Wanda Warska
2. NA CAŁYCH JEZIORACH TY Muzyka: Adam Sławiński
3. NIM WSTANIE DZIEŃ Muzyka: Krzysztof Komeda
4. KOKAINA Muzyka: Andrzej Kurylewicz
5. JESZCZE ZIMA Muzyka: Adam Sławiński
6. URODA Muzyka: Wanda Warska
7. KTO TAM U CIEBIE JEST? Muzyka: Jerzy Satanowski
8. ZIELONO MI Muzyka: Jan Ptaszyn Wróblewski
9. UCIEKAJ, MOJE SERCE Muzyka: Seweryn Krajewski
10. JESIEN NA SASKIEJ Muzyka: Chęć, Duda, Jóźwik , Moskal, Macuk, Wróbel, Trębski, Zalewski
11. NA KULAWEJ NASZEJ BARCE  Muzyka: Seweryn Krajewski

Wszystkie teksty: Agnieszka Osiecka


Wspaniali artyści bardzo często zaskakują pokorą ale i odwagą z jaką traktują swoich mistrzów. Czytając Agnieszkę Osiecką  czujemy, że jej język a nawet jej skomplikowana natura nasiąkły twórczością m.in. Skamandrytów, romantyków, Kurta Weila, Irvinga Berlina, Włodzimierza Wysockiego. W międzyczasie Agnieszka Osiecka sama stała się klasyką, doczekała się śpiewnika  i wokalnego konkursu swego imienia. Dziś, w czasach gdy w polskiej rozrywce klasyka przegrywa z festiwalowymi fascynacjami jednego sezonu, trzeba pokory i odwagi, by sięgać do repertuaru z przeszłości.
Takiej odwagi nie zabrakło Katarzynie Nosowskiej i jej zespołowi. Do piosenek Osieckiej podeszli z pokorą i polotem. Nosowska „zdejmuje“ niepotrzeby lukr w jaki obrosły niektóre przeboje Osieckiej, śpiewa je bez mizdrzenia się, doskonale rozumie tekst, ale interpretuje go bez afektacji. Na płycie dostajemy dużą dawkę niepokoju, jest to płyta o wiecznej tęsknocie, o przemijaniu, o miłości niecynicznej, o pytaniach bez odpowiedzi. „A ja, co będzie ze mną?“, pytają Nosowska i Osiecka.
Fundacjia Okularnicy im. Agnieszki Osieckiej dziękuje za tę płytę pani Katarzynie Nosowskiej oraz jej zespołowi pod kierunkiem Marcina Macuka. Aranżacje zaskakują i dają nowe brzmienie kompozycjom takich mistrzów jak Adam Sławiński, Ptaszyn Wróblewski, Andrzej Kurylewicz. Ta muzyka pulsuje, pełza w nieznanych dotąd kierunkach (np. brzmienie „jazzawe“ i delikatnie symfoniczne wprowadza tu wibrafon) wciąga nas w trans i gorączkę.
Agata Passent

Aranżacje inspirowane oryginalnymi wykonaniami oraz duchem czasów przeszłych stworzone przez zespół USB pod wodzą Marcina Macuka

Nagrań dokonano w studiu Polskiego Radia PR III im. Agnieszki Osieckiej w dniach 1 - 4 listopada 2008.

Realizator nagrań - Jacek Gładkowski
Wokale Katarzyny nagrano we wrocławskim studiu Fonoplastykon
Produkcja i realizacja wokali, mix, mastering - Marcin Bors
Produkcja muzyczna – Marcin Macuk
W nagraniach udział wzięli:
Katarzyna Nosowska - wokale
Marcin Macuk - gitara, przeszkadzajki, theremin
Tomasz Duda - klarnet, klarnet basowy
Michał Chęć - gitara, przeszkadzajki
Dominik Trębski - trąbka, flugelhorn
Krzysztof Zalewski - vibrafon
Jarek Jóźwik - fortepian, wurlitzer
Stanisław Wróbel - bas , przeszkadzajki
Łukasz Moskal - perkusja, przeszkadzajki, gitara
Marcin Bors – gitary, klawisze, hałasy