Janusz Radek - "Dziękuję za miłość"

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2007 13:24
Charyzmatyczny wokalista i aktor. Zdobywca wielu nagród, z których najważniejsze to Grand Prix, nagroda publiczności i nagroda dziennikarzy XXIV Przeglądu Piosenki Aktorskiej Wrocław 2003...

 Janusz Radek nagrodzony przez dziennikarzy za wykonanie utworu Czesława Niemena pt. Dziwny jest ten świat podczas jubileuszowego koncertu „40 na 40” Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej Opole 2003. Jego debiutancki album „Królowa Nocy” w miesiąc po premierze otrzymał miano Złotej Płyty. W październiku 2004 ukazała się druga płyta pt. „Serwus madonna”, którą nominowano do nagrody Fryderyk 2004. Zagrał kilka ważnych ról w spektaklach muzycznych: Judasz w Jesus Christ Superstar, Kaspar Beil w Opowieściach Jedenastu Katów i Berlińska Rewia Kabaretowa, Puk w Śnie nocy letniej, Śpiewak Wędrowny w Operze za trzy grosze. Uczestniczył w wielu prestiżowych projektach muzycznych i koncertach: Kombinat – z zespołem Republika, Ogrody Jozafata Jana Kantego Pawluśkiewicza, Anioły Europy. Uroczystość wejścia Polski do Unii Europejskiej, Oratoria Świętokrzyska Golgota, Tu Es Petrus i Psałterz wrześniowy Piotra Rubika i Zbigniewa Książka. Wraz z Grzegorzem Halamą i Robertem Kasprzyckim współtworzył krakowski kabaret Zielone Szkiełko.

24 października 2007 roku ukazał się trzeci album Janusza Radka pt. „Dziękuję za miłość” zawierający autorskie kompozycje, teksty własne oraz wiersze Haliny Poświatowskiej.