44. Wrocławski Festiwal Jazzowy „Jazz nad Odrą”

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2008 10:41
44. Wrocławski Festiwal Jazzowy „Jazz nad Odrą” - 5 - 9 marca 2008

 
5 marca 2008 – środa

Sala Teatralna Impart – godz. 19.00

OLD TIMERS

Robert Majewski – tp, Jerzy Galiński - cl, Zbigniew Konopczyński – tb, Paweł Tartanus – banjo, voc, Janusz Kozłowski – b, Bogdan Kulik – dr

 
JAZZ BAND BALL ORCHESTRA

Jan Kudyk - tp. vocal, Marek Michalak – tb, Jacek Mazur - ts, cl, Wojtek Groborz – p, Teofil Lisiecki – b, Wiesław Jamioł – dr

Feat: Joyce Lyle – voc, Wojciech Karolak - keyb

 
Sala Kameralna Impart – godz. 23.00

RGG – „Unfinished Story-Remembering Kosz"

Przemysław Raminiak – p, Maciej Garbowski – b, Krzysztof Gradziuk - dr

 
Jazz Klub Rura – ul.Łazienna 4 godz. 21.00

KROKE Jerzy Bawół – acc, Tomasz Kukurba – viola, Tomasz Lato – b, Tomasz Grochot - dr

 
6 marca 2008 – czwartek

Sala Teatralna Impart– godz. 19.00

 
BIG FESTIVAL BAND pod kier. Zbigniewa Czwojdy, feat: Marek Bałata – voc, Maciej Balcar – voc,

Henryk Miśkiewicz, Jerzy Główczewski, Adam Wendt, Robert Kamalski, Igor Pietraszewski – sax,

Łukasz Perek, Tomasz Kasiukiewicz, Józef Zatwarnicki – tb, Andrzej Biskupski, Tomasz Szwecki,

Jerzy Skalski, Zbigniew Czwojda – tp, Marcin Lutrosiński – p, Artur Lesicki – g, Adam Skrzypek – b, Michał Czwojda - dr

 
DAREK OLESZKIEWICZ  & FRIENDS Aga Zaryan- voc,  Darek Oleszkiewicz- b, Bob Sheppard- ts, ss, Michał Tokaj- p, Steve Hass - dr

 
Sala Kameralna Impart– godz. 23.00

„JAZZOWI ROMANTYCY”  JAGODZIŃSKI / MIRABASSI

Giovanni Mirabassi – p, Andrzej Jagodziński - acc, Adam Cegielski – b, Czesław Bartkowski – dr

 
Jazz Klub Rura – ul.Łazienna 4 godz. 23.00

Zbigniew Lewandowski Electric Jazz Trio  Zbigniew Lewandowski – dr, lead, Stan Michalak – db,  Krzysztof Puma Piasecki - g

 
Galeria Impart – godz. 0.30

Conevka Band Janusz Konefał – g, Tomasz Wilczyński – b, Krzysztof Olejnik – dr

feat: Jerzy „Wilk” Kaczmarek - p

 
7 marca – piątek

Sala Teatralna Impart – godz. 18.00

30 lat minęło - JUBILEUSZ PIOTRA BARONA : Piotr Baron – sax, Michał Tokaj – p, Michał Barański – b, Łukasz Żyta – dr, Tomas Sanchez – perc, feat: Natalia Niemen – voc, Piotr Wojtasik – tp,  Wrocławski Zespół Solistów “Ricordanza”

 
Laureat Grand Prix JnO 2007 - JAN FREICHER & FOURTH FLOOR

Jan Freicher – vib/mbf, Dominik Rosłon - mbf/vib, Marcin Grabowski – b,  Radek Szarek - dr

JEAN LUC PONTY AND HIS BAND

Jean-Luc Ponty – violin, William Lecomte – keyb, Guy Nsangué Akwa- b, Damien Schmitt – dr, Taffa Cissé – perc

Sala Kameralna Impart – godz. 23.00
DJIVAN GASPARIAN TRIO Djivan Gasparian, Vazgyen Makaryan, Armen Ghazaryan

Jazz Klub Rura – ul.Łazienna 4 godz. 22.00

NATU + Envee Natalia Przybysz /Sistars/ - voc, Envee - producer & dj, Piotr Zabrodzki – keyb,

Jurek Zagórski – g, Wojtek Traczyk – b, Hubert Zemler - dr

Galeria Impart – godz. 0.30

Artur Lesicki Trio Artur Lesicki – g, Tomasz Grabowy – gb, Michał Czwojda - dr

8 marca – sobota

Sala Kameralna Impart – godz. 10.00 – 17.00

Otwarty Konkurs na Indywidualność Jazzową

Jury: Zbigniew Czwojda, Marek Napiórkowski, Dariusz Oleszkiewicz, Kuba Stankiewicz, Tomasz Szachowski

Sala Teatralna Impart – godz. 18.00
BRAD MEHLDAU TRIO Brad Mehldau – p, Larry Grenadier- b, Jeff Ballard- dr

Laureat Grand Prix 2008

LIONEL LOUEKE TRIO Lionel Loueke – g, Massimo Biolcati – b, Ferenc Nemeth – dr

Sala Kameralna Impart – godz. 23.00

LOUD JAZZ BAND Miroslaw "Carlos" Kaczmarczyk – g, Erik Johannessen – tp, Wojciech Staroniewicz – sax, Øystein Skar – p, Kristian Edvardsen – bass, Ivan Makedonov – dr, Piotr Iwicki – synt, Maciej Ostromecki – perc

Jazz Klub Rura – ul.Łazienna 4 godz. 21.00

Davy Sicard

Galeria Impart – godz. 0.30

Henryk Miśkiewicz “Full Drive 2”

Henryk Miśkiewicz - sax, Marek Napiórkowski - g, Robert Kubiszyn – b, gb, Krzysztof Dziedzic - dr

9 marca 2008 – niedziela – godz. 18.00

Hala “ORBITA” – MOSiR Wrocław, ul.Wejherowska 2

DIANA KRALL

„Jazz nad Odrą w Brzegu”

6.03., godz. 19.00 – Old Timers

7.03., godz. 19.00 – „Jazzowi Romantycy” Jagodziński/Mirabassi

8.03., godz. 19.00 – Jan Freicher & Fourth Floor

9.03., godz. 19.00 – Piotr Baron Quartet

Brzeskie Centrum Kultury ul.Mleczna 5

“Jazz nad Odrą w Trzebnicy”

7.03., godz. 19.30 – Old Times, Henryk Miśkiewicz „Full Drive 2”

Koncert klubowy godz 22.30 jazz&blues project i goście

Zespół Placówek Kultury , ul.Prusicka 12

„Jazz nad Odrą w Lubinie”

5.03, godz. 20.00 - Darek „Oles” Oleszkiewicz Trio

6.03, godz. 20.30 - KROKE