Instytut Pamięci Narodowej zaprasza na portal www.marzec1968.pl

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2008 21:47
Ruszył kolejny interaktywny portal edukacyjny Instytutu Pamięci Narodowej http://www.marzec1968.pl/ zawierający kompendium wiedzy na temat wydarzeń marca 1968 roku. To historia pokazana w nowoczesnej formie.

Krótkie teksty historyczne, dużo nieznanych zdjęć, filmy operacyjne Służby Bezpieczeństwa i fragmenty ścieżki dźwiękowej z „Dziadów” Kazimierza Dejmka to niektóre z elementów portalu. Dla bardziej zainteresowanych tematyką wydarzeń marcowych w dziale „czytelnia” wydawnictwa IPN w całości.

To portal skierowany głównie do ludzi młodych, którzy na temat wydarzeń sprzed 40 lat wiedzą niewiele lub wręcz nie wiedzą nic. Ważnym elementem portalu jest pokazanie zasięgu wydarzeń marcowych. O wydarzeniach tych należy mówić w skali całego kraju, i to nie tylko w miastach, gdzie były duże ośrodki akademickie, jak Lublin, Wrocław, Poznań czy Kraków – zamieszki przeciw władzy wybuchały również w Radomiu, Legnicy czy Siedlcach.

Uruchomieniu portalu towarzyszy akcja ulotkowa skierowana do młodzieży pod hasłem „40 lat temu młodzież walczyła... Czy byłbyś razem z nią?”. W ulotce informacja o tym, czym był Marzec 1968.

www.marzec1968.pl - zapraszamy!