"Paryż na bosaka", czyli znajomość ekscentryczna

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2017 14:50
Komedia "Paryż na bosaka" to pełna niecodziennych żartów i slapstickowej choreografii historia znajomości bibliotekarki z miasteczka na dalekiej północy Kanady i dziwnie pociągającego, ekscentrycznego kloszarda z Paryża. Trójka objęła patronat nad filmem.
Kadr z filmu Paryż na bosaka
Kadr z filmu "Paryż na bosaka" Foto: mat. promocyjne

Czy ci czarujący dziwacy znajdą miłość w Mieście Świateł? W głównych rolach sami twórcy filmu - belgijsko-kanadyjski tandem: Dominique Abel i Fiona Gordon.

Uporządkowane życie Fiony (Gordon) zakłóca pewnego dnia pełen rozpaczy list od mieszkającej w Paryżu 88-letniej ciotki Marthy (nominowana do Oscara legenda francuskiego kina Emmanuelle Riva, znana z takich filmów jak "Hiroszima moja miłość" i "Miłość", w swojej ostatniej roli). Fiona wskakuje w pierwszy samolot do Europy. Na miejscu odkrywa, że Martha zniknęła. W lawinie spektakularnych katastrof poznaje Doma (Abel) - uprzejmego, ale denerwującego kloszarda, który nie chce jej zostawić w spokoju. Z czasem przestaje jej to przeszkadzać…

Burleskowy, sfilmowany w fantazyjnym, charakterystycznym dla duetu Abel i Gordon stylu "Paryż na bosaka", wykorzystuje humor, żeby opowiedzieć o najistotniejszych sprawach, takich jak śmierć, wolność wyboru, samotność i solidarność.


Kadr z filmu "Paryż na bosaka" (mat. promocyjne) Kadr z filmu "Paryż na bosaka" (mat. promocyjne)

Reżyserzy zapowiadają, że podobnie, jak ich inne filmy "Paryż na bosaka" to komedia burleski. Historia jest prosta po to, by w centrum uwagi pozostała gra aktorska i choreografia. Tym razem fabuła przypomina amatorskie śledztwo, co nadaje historii odmienny wydźwięk i wyróżnia ją na tle ich twórczości.

Filmują ciała borykające się z przeciwnościami losu, walczące o życie, o to, żeby zyskać i uchronić godność, a także przekroczyć własne możliwości.

Prawie wszystkie wydarzenia dzieją się w zaledwie dwa dni i dwie noce. Bohaterowie znajdują się w stanie ciągłego napięcia, biegają i wpadają na siebie przez cały czas akcji.

"Paryż na bosaka" w kinach od 11 sierpnia.