X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Laureaci Medalu Świętego Jerzego A.D. 2007/2008 - nagrody „Tygodnika Powszechnego”

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2008 14:19
Kapituła Medalu Świętego Jerzego, w składzie: ks. Adam Boniecki, prof. Barbara Skarga, prof. Władysław Stróżewski, prof. Andrzej Zoll i abp Józef Życiński, przyznała Medale Świętego Jerzego A.D. 2007/2008
Audio

Kapituła Medalu Świętego Jerzego, w składzie: ks. Adam Boniecki, prof. Barbara Skarga, prof. Władysław Stróżewski, prof. Andrzej Zoll i abp Józef Życiński, przyznała Medale Świętego Jerzego A.D. 2007/2008

Pani Annie Otffinowskiej
Prezes Fundacji „Rodzić po Ludzku”
i
Panu Michaelowi Schudrichowi
Naczelnemu Rabinowi Polski

Nagroda „Tygodnika Powszechnego” Medal Świętego Jerzego jest przyznawana od 1993 roku za „zmaganie ze złem i uparte budowanie dobra w życiu społecznym”. Jej wręczenie odbędzie się 18 maja w Warszawie, w auli Instytutu Fizyki Politechniki Warszawskiej.

Mecenasem Gali Medali Świętego Jerzego jest Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Lech Kaczyński. Patronami medialnymi są : TVN, TVN 24, Onet.pl oraz Program III Polskiego Radia.
Michael Schudrich jest Naczelnym Rabinem Polski od 2004 roku. Zwolennik dialogu polsko-żydowskiego i chrześcijańsko-żydowskiego. Jego rodzina pochodzi z Baligrodu, a on sam w 2005 roku został obywatelem Polski.

Anna Otffinowska jest fundatorką, założycielką i prezes Fundacji „Rodzić po Ludzku", od 1996 roku działającej na rzecz poprawy sytuacji kobiet rodzących w szpitalach położniczych, respektowania praw pacjenta i prawa kobiet do godnego rodzenia. Założycielka pierwszej w Polsce szkoły porodu aktywnego. Fundacja „Rodzić po Ludzku” skutecznie wpływa na zmiany systemu opieki okołoporodowej w Polsce.

W najnowszym „Tygodniku Powszechnym” o laureatach Medalu Św. Jerzego piszą -  Michał Olszewski: „Przez minione 15 lat Fundacja „Rodzić po ludzku” wykonała olbrzymią pracę. Choć przez część lekarzy i kobiet nadal traktowana jest nieufnie, lawiny zmian nie da się zatrzymać.” oraz Agnieszka Sabor: „Rabin Schudrich mówi, że w tradycji żydowskiej głównym celem życia nie jest wejście do raju, ale bycie człowiekiem dobrym tu i teraz.”.

Więcej informacji na www.tygodnik.onet.pl

Medal Św. Jerzego

Kapitułę Medalu Św. Jerzego tworzą:
Ksiądz Adam Boniecki,
Profesor Barbara Skarga,
Arcybiskup Józef Życiński,
Profesor Władysław Stróżewski,
Profesor Andrzej Zoll.
 
W poprzednich latach w jej skład wchodzili także: ks. Józef Tischner, Jerzy Turowicz, Jan Józef Szczepański, Tadeusz Żychiewicz, Józefa Hennelowa, Tomasz Fiałkowski, Krzysztof Kozłowski, Henryk Woźniakowski. Projektantem Medalu jest krakowski rzeźbiarz Maciej Zychowicz

Dotychczas wyróżnienie to otrzymali:

ks. Arkadiusz Nowak (1993)
Janina Ochojska i Jacek Kuroń (1994)
Jerzy Adam Marszałkowicz (1995)
s. Małgorzata Chmielewska i Marek Nowicki (1996)
Zofia Tetelowska i ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski oraz Jerzy Owsiak (1997)
Krystyna Mrugalska i bp Tadeusz Pieronek (1998)
Marek Edelman i abp Alfons Nossol (1999)
Krzysztof Czyżewski i Tadeusz Mazowiecki (2000)
Zbigniew Gluza i ks. Jan Sikorski (2001)
Ewa Woydyłło-Osiatyńska i Leon Kieres (2002)
Václav Havel i Adam Michnik (2003)
Stana Buchowska i Norman Davies (2004)
Barbara Skarga i abp Józef Życiński (2005)
Anna Dymna i Leszek Kołakowski (2006)