Nieznane przygody Mikołajka

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2009 00:00
Wyjątkowy zbiór opowiadań o Mikołajku i jego kolegach przygotowany specjalnie z okazji 50. urodzin słynnego bohatera. Tom zawiera pierwsze opublikowane opowiadanie, a także zupełnie dotąd nieznane.

Tom zawiera pierwsze opublikowane opowiadanie, a także zupełnie dotąd nieznane, po raz pierwszy drukowane teksty znalezione w archiwach Goscinny’ego. Wyjątkowe są także ilustracje, subtelne kolorowe akwarele przygotowane przez Sempégo specjalnie na tę okazję.

Przygody Mikołajka, Alcesta i innych jak zawsze rozbawią małych i dużych. Nieznane przygody Mikołajka to zaproszenie do świętowania i prawdziwa gratka dla wszystkich wielbicieli małego urwisa.

Nieznane przygody Mikołajka pojawią się w księgarniach już 5 listopada.

32. rocznica śmierci René Goscinnego

Dzień premiery nowej książki jest jednocześnie rocznicą śmierci autora przygód Mikołajka. René Goscinny odszedł niespodziewanie 32 lata temu – 5 listopada 1977 roku.

Mikołajek po raz pierwszy na dużym ekranie

Od 4 grudnia na miłośników Mikołajka czeka nie lada gratka. Przygody Mikołajka i jego kolegów będzie można po raz pierwszy zobaczyć w kinach. Francuska premiera filmu przypada na 30 września 2009 roku.

Przyjazd Anne Goscinny do Polski

Premierze nowej książki o Mikołajku towarzyszyć będzie wizyta w Polsce Anne Goscinny, córki jednego ze współtwórców. 4 listopada nasz honorowy gość weźmie udział w konferencji prasowej organizowanej w Liceum im. René Gościnnego, natomiast 5 listopada spotka się z czytelnikami w warszawskiej księgarni Traffic Club.

Spotkania z udziałem Anne Goscinny:

WARSZAWA

4 listopada, godz. 12.00 - Konferencja Prasowa w Liceum im. René Gościnnego, przy ul. Walecznych 4/6  w Warszawie

5 listopada, godz. 17.00 - Spotkanie otwarte dla fanów Mikołajka w księgarni Traffic Club W Warszawie, przy ul. Brackiej 25 w Warszawie

KRAKÓW

6 listopada
, godz. 12.00 - 13 Targi Książki w Krakowie (podpisywanie książek)

Czytaj także

Mikołajek w kinie

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2009 14:01
Na ekrany polskich kin wchodzi dziś (4 grudnia) ekranizacja "Mikołajka", zrealizowanego według opowieści autorstwa duetu René Goscinny i Jean-Jacques Sempé. We Francji film miał swoją premierę 30 września.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mikołajek ma 50 lat

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2009 14:11
Wszystko zaczęło się od jajka, a właściwie od opowiadania „Jajko wielkanocne”. Był 29 marca 1959 roku, kiedy na łamach „Sud-Ouest Dimanche” ukazało się pierwsze opowiadanie o małym bohaterze Mikołajku. Jego żywot miał być krótki, a opowiadanie opublikowane we francuskim magazynie, miało być jednorazową publikacją. Stało się jednak inaczej. Mikołajek ma już 50 lat. Z okazji jubileuszu 5 listopada w księgarniach pojawi się zupełnie nowy tom mikołajkowych opowiadań „Nieznane przygody Mikołajka”. U
rozwiń zwiń