X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Vars & Kaper na rozpoczęcie Jazz Juniors

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2017 17:48
Koncertem laureata nagrody "Mateusze Trójki" - projektem "Vars & Kaper - DeconstructiON" rozpocznie się tegoroczna edycja Jazz Juniors International Exchange. 3 grudnia na scenie Centrum Kongresowego ICE Kraków wystąpi trio Pawła Kaczmarczyka wraz z wokalistką Dorotą Miśkiewicz.
Koncert Vars  Kaper - DeconstructiON to oficjalna inauguracja programu Jazz Juniors International Exchange
Koncert Vars & Kaper - DeconstructiON to oficjalna inauguracja programu Jazz Juniors International ExchangeFoto: mat. promocyjne

Być może jazzu już nie ma i pozostała po prostu muzyka improwizowana, inspirowana wpływami naszych czasów i historii? Być może tam trzeba szukać Świętego Grala kreacji? Gdzieś pomiędzy tym, co nas stworzyło i tym, co tworzymy?

"Vars & Kaper - DeconstructiON" to nie tylko połączenie korzeni polskiego jazzu, głęboko tkwiących w muzyce filmowej dwóch wielkich kompozytorów: Henryka Warsa i Bronisława Kapera, często interpretowanych przez takich gigantów, jak John Coltrane czy Miles Davis, z muzyką tu i teraz.

To nie tylko wpadające w ucho piękne, słowiańskie melodie narysowane współczesną kreską. To także szukanie części wspólnej pomiędzy DJ-em i aurą akustycznego trio. Miejsce, gdzie współczesny groove i motoryka trio fortepianowego nie walczą ze sobą o lepsze jutro, ale tworzą naturalny pomost między tym, co stare i tym, co współczesne. Jak Ying i Yang. Wielka równowaga Mocy.

Bronisław Kaper i Henryk Wars to jedni z pierwszych Polaków, którzy postawili swoje stopy w Hollywood i współtworzyli sukces amerykańskiego kina Złotej Epoki Hollywood. Ich kompozycje zabrzmiały w ponad dwustu amerykańskich produkcjach od lat 30. do 60. Choć przyczynili się bezspornie do rozwoju amerykańskiego filmu, nazwiska te w samej Polsce nie są szerzej znane.

Także fani Milesa Davisa i Johna Coltrane mogą być zaskoczeni, że słynne jazzowe standardy "On Green Dolphin Street" i "Invitation" napisał Bronisław Kaper, a polscy fani piosenek międzywojennych: "Miłość ci wszystko wybaczy", "Zimny Drań", "Umówiłem się z nią na dziewiątą' z trudem wymieniają nazwisko autora tych przedwojennych hitów: Henryka Warsa. Kaper na zawsze zapisał się w historii polskiej kinematografii. Jako pierwszy Polak, w 1953 roku zdobył Nagrodę Akademii za najlepszą muzykę w filmie "Lili".

Utalentowany polski pianista jazzowy i improwizator - Paweł Kaczmarczyk wraz z założoną przez siebie utytułowaną formacja Audiofeeling Trio wziął na warsztat zapomniany repertuar mistrzów hollywoodzkich soundtracków i poddał je twórczej eksperymentalnej dekonstrukcji. Ten nowy, niebanalny szlif to spotkanie dwóch stylistyk i zderzenie metody komponowania na żywo z klasycznym dla złotej epoki Hollywood językiem.

Podczas koncertu inaugurującego tegoroczną edycję Jazz Juniors International Exchange w projekcie tym Pawłowi Kaczmarczykowi gościnnie towarzyszyć będzie znakomita polska wokalistka Dorota Miśkiewicz.

3 grudnia w sali teatralnej Centrum Kongresowego ICE Kraków zespół zagra w składzie: Paweł Kaczmarczyk - fortepian, Kuba Dworak - kontrabas, Dawid Fortuna - perkusja, Mr Krime - gramofony oraz gościnnie Dorota Miśkiewicz - śpiew.

Koncert "Vars & Kaper - DeconstructiON" to oficjalna inauguracja programu Jazz Juniors International Exchange. W jego ramach, w dniach 3-5 grudnia w klubie Zet Pe Te w Krakowie odbędą się premierowe showcase'y oraz przesłuchania konkursowe. Udział w nich zapowiedziały zespoły z Włoch, Węgier, Niemiec, Belgii, Rosji oraz Polski. Poza programem głównym odbędzie się także szereg koncertów towarzyszących oraz jam sessions w klubie Harris Piano Jazz Bar.

Na koncert laureatów organizatorzy zapraszają 6 grudnia do Studia koncertowego im. Romany Bobrowskiej w Polskim Radio Kraków - wstęp wolny. Na pozostałe wydarzenia festiwalu obowiązują bilety.

Zobacz więcej na temat: Trójka