X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zatańczą, jak sto lat temu

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2018 12:17
Dziewiątego listopada w warszawskim hotelu Bristol odbędzie się XV Bal Niepodległości organizowany przez Stowarzyszenie Kuźnia Milanowska. Tym razem celem jest zbiórka pieniędzy dla polonijnej młodzieży studiującej w Polsce.
Bal Niepodległości
Bal NiepodległościFoto: mat. prasowe

Inicjatywa Balów Niepodległości, organizowanych przez Stowarzyszenie Kuźnia Milanowska, sięga roku 2004. Wtedy, w Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku, prezes Honorata Kuraszkiewicz po raz pierwszy powitała znakomitych gości. Uroczystość, która początkowo skupiała przede wszystkim milanowską społeczność, z każdym kolejnym rokiem zdobywała uznanie w coraz szerszych kręgach.

Bale niepodległości nawiązują do tradycji okresu dwudziestolecia międzywojennego, kiedy to polskie elity – po stu dwudziestu trzech latach niewoli – radośnie świętowały odrodzenie Rzeczypospolitej. Od samego początku uczestników balów cechowało przywiązanie do tradycji, wiary katolickiej oraz szacunek i umiłowanie do ojczyzny. 


Pokaz Eli Piorun - Madame Niepodległa Pokaz Eli Piorun - Madame Niepodległa

Kuźnia Milanowska Kuźnia Milanowska

Wszystkie dotychczasowe bale miały cel charytatywny. Fundusze zbierano m.in. na stypendia, rehabilitacje czy walkę ze skutkami powodzi. W tym roku Stowarzyszenie Kuźnia Milanowska w porozumieniu z Fundacją Dzieło Nowego Tysiąclecia, przeprowadzi aukcję, z której środki będą przeznaczone na program stypendialny dla młodzieży polonijnej studiującej w Polsce.

materiały prasowe

Zobacz więcej na temat: Trójka