X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

23. Forum Kina Europejskiego CINERGIA: 9 dni filmowego święta

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2018 11:00
23. FKE CINERGIA rozpocznie się 23 listopada i potrwa do 1 grudnia w Łodzi. W programie Festiwalu znalazło się ponad 90 tytułów filmowych. Odbędą się liczne spotkania z twórcami oraz muzyczne wydarzenia towarzyszące.
23. Forum Kina Europejskiego CINERGIA
23. Forum Kina Europejskiego CINERGIAFoto: mat. prasowe

Zdecydowana większość nowych filmów będzie miała na festiwalu swoją łódzką premierę. Festiwal odwiedzi i z widzami spotka się kilkudziesięciu gości. Organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Łódź Filmowa przy wsparciu miasta Łódź i Łódzkiego Centrum Wydarzeń.


23. Forum Kina Europejskiego CINERGIA/mat. prasowe 23. Forum Kina Europejskiego CINERGIA/mat. prasowe

Myślą przewodnią tegorocznej edycji twórcy festiwalu uczynili temat ODWAGI, która stanowiła również inspirację dla festiwalowego plakatu autorstwa Marty Frej, w którym autorka nawią-zuje do kadru z filmu "Amator" Krzysztofa Kieślowskiego. Film ten będzie można obejrzeć w ra-mach pokazu specjalnego w Szkole Filmowej w Łodzi. Przed projekcją odbędzie się spotkanie z udziałem Jerzego Stuhra, który jest tegorocznym Ambasadorem FKE CINERGIA.

Festiwalowe projekcje odbywały będą się w kinie Charlie, kinie Helios Sukcesja oraz w Szkole Filmowej.

23 listopada o godz. 20:30 Forum Kina Europejskiego CINERGIA uroczyście zainauguruje naj-nowszy film Jana Jakuba Kolskiego "Ułaskawienie", laureat trzech nagród na tegorocznym Festiwalu Filmowym w Gdyni.

Podobnie jak w roku ubiegłym, w Konkursie Polskich Debiutów i Filmów Drugich rywalizować ze sobą będą pełnometrażowe fabuły, z dokumentami i animacją. W sumie 11 filmów, różno-rodnych formalnie i gatunkowo, a wśród nich m.in.: "Wilkołak" reż. Adrian Panek (Konkurs Główny na MFF w Tallinnie), "Jeszcze dzień życia" reż. Damian Nenow i Raul de la Fuente (nominacja do nagród Europejskiej Akademii Filmowej w kategorii Najlepsza Animacja) oraz "Graniczne cięcie" reż. Igor Chojna (premiera światowa na Warszawskim Festiwalu). Przewodniczącym Jury, które przyzna najlepszemu fil-mowi nagrodę Kryształowe Jabłko, jest Jan Jakub Kolski. Pokazom konkursowym towarzyszyć będą spotkania z twórcami.
W Konkursie Europejskich Debiutów i Filmów Drugich zobaczymy filmy, które już zdobyły roz-głos i nagrody na międzynarodowych, prestiżowych festiwalach oraz świetne recenzje zarówno krytyków jak i publiczności. O główną nagrodę powalczą m.in.: "Girl" reż. Lukas Dhont (laureat na-grody FIPRESCI, Nagrody Specjalnej, Nagrody dla najlepszego aktora w sekcji Un Certain Regard oraz Zło-tej Kamery na MFF w Cannes 2018, a także Nagrody Publiczności i Nagrody Specjalnej na MFF w San Seba-stian, z nominacjami do nagród Europejskiej Akademii Filmowej w kategoriach: Najlepszy Film, Euro-pejskie Odkrycie, Najlepsza Rola Męska), "Granica" reż. Ali Abbasi (Najlepszy Film sekcji Un Certain Regard na MFF Cannes 2018, z szansą na nagrody Europejskiej Akademii Filmowej w kategoriach: Najlep-szy Europejski Film, Najlepsza Reżyseria, Najlepszy Scenariusz i Najlepsza Rola Kobieca), "Touch Me Not" reż. Adina Pintilie (Złoty Niedźwiedź w Konkursie Głównym Berlinale 2018, nominacja do nagród Europejskiej Akademii Filmowej w kategorii Europejskie Odkrycie). Nagrodę Kryształowej Łódki dla najlepszego obrazu przyzna Jury pod przewodnictwem Łukasza Barczyka.
Ponadto, w programie między innymi: Polonica z filmami prosto z festiwali filmowych w Can-nes, Berlina czy Toronto, filmy dla dzieci, klasyka na 100-lecie odzyskania przez Polskę Nie-podległości, nowe kino z Finlandii, Pokazy Specjalne, Panoramy Kina Europejskiego: Festiwalowe Przeboje, Mistrzowie, Odkrycia.

Widzowie Forum będą mieli okazję zobaczyć wyjątkową polsko-amerykańską koproduk-cję filmową "Kto napisze naszą historię" w reżyserii Roberty Grossman. To fabularyzowany film dokumentalny o słynnym, odnalezionym po latach podziemnym Archiwum Getta Warszawskiego, który współprodukowała Nancy Spielberg. W rolach głównych wystąpili polscy aktorzy, m.in.: Piotr Głowacki, Jowita Budnik, Karolina Gruszka i Wojciech Zieliński. Głosów w filmie użyczyli: nagrodzony Oscarem za film "Pianista" Adrien Brody oraz trzykrotnie nominowana do tej nagrody Joan Allen. Pokaz specjalny z udziałem twórców.

Kultowe Cinema Paradiso (Nuovo Cinema Paradiso, 1988) w reżyserii Giuseppe Tornatore obchodzi w tym roku 30 lat. Z tej okazji Forum Kina Europejskiego Cinergia szykuje prawdziwą niespodziankę – otwarty pokaz nagrodzonego Oscarem filmu na oryginalnej taśmie 35mm. Gościem specjalnym wieczoru będzie dorosły dziś, Salvatore Cascio, odtwórca roli małego Totò.

Stowarzyszenie Filmowców Polskich we współpracy z Narodowym Centrum Kultury Filmowej i 23. FKE Cinergia zaprasza na odsłonięcie tablicy honorującej filmowe dokonania Witolda Ad-amka: autora zdjęć filmowych, reżysera, scenarzysty i producenta. Odsłonięciu tablicy w Alei Sław w Łodzi będzie towarzyszył pokaz filmu Janusza Zaorskiego "Jezioro Bodeńskie" oraz spotkanie z przyjaciółmi i współpracownikami twórcy. Uroczystość odbędzie się 26 listopada o g. 13:00 na ulicy Piotrkowskiej.

W programie festiwalu znalazły się również akcenty muzyczne: koncert Nigela Kennedy’ego (24.11 g. 19:00 w Filharmonii Łódzkiej) oraz pokaz "Szachisty" z muzyką na żywo  (29. 11 g. 19:30, Teatr Muzyczny - wstęp wolny po odebraniu wejściówek). A także wystawy fotogra-ficzne: specjalnie przygotowana na czas Festiwalu wystawa zdjęć Janusza Gajosa oraz Roberta Laski.
Jak co roku, tradycyjnie na Forum wręczony zostanie Złoty Glan - nagroda o szczególnym cha-rakterze, ponieważ otrzymują ją twórcy niezależni, artyści bezkompromisowi, często idący pod prąd i zawsze wierni swoim zasadom. Nagrody specjalne ufundują Partnerzy Forum: He-liograf oraz Virako - Deweloper Monopolis, Stowarzyszenie Filmowców Polskich.

Więcej na: www.cinergiafestival.pl

#widzimysiewkinie

Zobacz więcej na temat: Trójka