X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ogólnopolska trasa koncertowa Pawła Kaczmarczyka

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2019 08:05
Łódź, Katowice, Wrocław, Poznań, Gdańsk i Warszawa – to w tych miastach w lutym przyszłego roku usłyszymy na żywo materiał z wydanego niedawno albumu "Kaczmarczyk vs Paderewski: Tatra".
Plakat promujący trasę koncertową Kaczmarczyk vs Paderewski Tatra
Plakat promujący trasę koncertową Kaczmarczyk vs Paderewski "Tatra"Foto: materiały prasowe

Pianista i kompozytor jazzowy, Paweł Kaczmarczyk, w trasę ruszy nie tylko ze swoim kwartetem, lecz także ze światowej sławy mistrzem instrumentów perkusyjnych, Mino Cinelu oraz pięcioosobową sekcją dętą.

Płyta "Kaczmarczyk vs Paderewski: Tatra" to wielowymiarowe połączenie jazzu, muzyki klasycznej, folku i elektroniki powstałe w wyniku inspiracji "Albumem tatrzańskie" Ignacego Jana Paderewskiego. Jest to już szóste wydawnictwo uznanego pianisty i kompozytora, Pawła Kaczmarczyka, który na koncie ma m.in. nominację do Fryderyka, nagrodę Mateusza Trójki Polskiego Radia czy sześć zwycięstw w plebiscycie Jazz Top magazynu "Jazz Forum".


Plakat promujący trasę koncertową Kaczmarczyk vs Paderewski "Tarta" Plakat promujący trasę koncertową Kaczmarczyk vs Paderewski "Tarta"

Album "Kaczmarczyk vs Paderewski: Tatra" ukazał się 20 listopada, a premierze towarzyszyło kilka koncertów. Wszystkie odbyły się przy pełnych salach i gromkich owacjach, a na występ w Krakowie biletów nie było już na tydzień przed startem wydarzenia. Koncerty Kaczmarczyka cieszą ogromnym zainteresowaniem, dlatego też artysta pojawi się w aż sześciu miastach. Poniżej prezentujemy harmonogram trasy:

3.02.2019 – Sala Koncertowa Filharmonii Łódzkiej, Łódź
4.02.2019  Miasto Ogrodów, Katowice
5.02.2019  Sala Koncertowa Radia Wrocław, Wrocław
6.02.2019  Aula Artis, Poznań
7.02.2019  Stary Maneż, Gdańsk
8.02.2019  Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, Warszawa

W nagraniu płyty wzięło udział aż 21 muzyków i skład koncertowy także będzie imponujący. Na scenie – oprócz Pawła Kaczmarczyka – zobaczymy także plejadę fantastycznych muzyków: jednego z najlepszych kontrabasistów jazzowych, Michała Barańskiego; dwukrotnego zdobywcę tytułu Perkusisty Roku, Tomka Torresa oraz cenionego producenta muzycznego, Wojciecha Długosza, znanego także jako Mr Krime. Koncerty "Tatry" uświetni także wyjątkowy artysta z Nowego Jorku – Mino Cinelu. To mistrz instrumentów perkusyjnych i laureat dwóch nagród Grammy, który współpracował z takimi postaciami, jak Miles Davis, Herbie Hancock, Stevie Wonder czy Sting.

To wciąż jednak nie wszystko, bo u boku wymienionych artystów stanie także Polish Brass Quintet, czyli crème de la crème polskich orkiestr symfonicznych. Jest tu trzech solistów Sinfonii Varsovii: Jakub Waszczeniuk (trąbka), Henryk Kowalewicz (waltornia), Krzysztof Mucha (tuba), a także solista Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie, Ostap Popovych (trąbka) oraz solista Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, Tomasz Hajda (puzon).

Paweł Kaczmarczyk to koncertujący na całym świecie pianista jazzowy i kompozytor o wielkim dorobku i jeszcze większych planach. Nagrał pięć świetnie przyjętych albumów i wiele w roli sidemana, a dotychczasowe wydawnictwa przyniosły mu liczne nagrody i wyróżnienia, w tym m.in.:

  • nominację do Fryderyka
  • sześć zwycięstw w plebiscycie Jazz Top magazynu "Jazz Forum"
  • pięć "Oskarów Jazzowych" – Grand Prix Jazz Melomani
  • Mateusza Trójki Polskiego Radia
  • Kulturalny Odlot Gazety Wyborczej

Nie lubi dzielić muzyki na szufladki, bo jego twórczość z samego założenia ma wymykać się̨ jednoznacznym określeniom. "Chcę, żeby moja muzyka poruszała – nie tylko wewnętrznie, emocjonalnie, ale także dosłownie i fizycznie. Chcę poderwać ludzi z foteli, dając im przy tym coś, co nie wyleci im z głowy chwilę po opuszczeniu koncertu czy wyłączeniu płyty." – Paweł Kaczmarczyk.

(mat.prasowe)

Zobacz więcej na temat: Trójka