X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wystartowała rekrutacja do 5. edycji Akademii Liderów Fundacji Świętego Mikołaja

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2019 14:00
Lider – lubię to! Pod takim hasłem Fundacja Świętego Mikołaja rozpoczęła rekrutację do 5. edycji Akademii Liderów.
Akademia Liderów Fundacji Świętego Mikołaja
Akademia Liderów Fundacji Świętego MikołajaFoto: mat. prasowe

Program objęty został patronatem honorowym przez Ministra Edukacji Narodowej. Do Akademii mogą zgłaszać się uczniowie między 16 a 20 rokiem życia, którzy mają pomysł na autorski lokalny projekt społeczny lub historyczny i chcą nauczyć się jak go zrealizować. Każdy z uczestników Akademii otrzymuje również roczne stypendium na dalszy własny rozwój. Rekrutacja do Akademii Liderów potrwa do 20 maja.

Akademię Liderów Fundacji Świętego Mikołaja powołaliśmy po to, by wyszukiwać i kształcić wyjątkowo zaangażowaną młodzież do pełnienia roli liderów w swoich społecznościach lokalnych, a w przyszłości angażowania się w organizację życia publicznego Polski. W sumie, w ciągu czterech lat prowadzenia Akademii wzięło w niej udział już udział 146 młodych osób, prowadzących 100 projektów społecznych dotyczących istotnych spraw dla młodzieży i ich społeczności lokalnych, a także angażując do ich realizacji ponad 700 dodatkowych młodych wolontariuszy.

Rekrutacja do 5. edycji Akademii trwa od 8 marca do 20 maja 2019 r. Projekty można zgłaszać w dwóch obszarach: historycznym i społecznym. Zgłoszenia można wysyłać pojedynczo lub w zespołach dwuosobowych. Spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń wysłanych poprzez formularz na stronie www.mikolaj.org.pl/akademia wybranych zostanie 30 osób – autorów najlepszych pomysłów. Tegoroczna Akademia rozpocznie się 22 lipca wyjazdem na Szkołę Letnią, a zakończy się w grudniu spotkaniem ewaluacyjnym w Warszawie.


Akademia Liderów Fundacji Świętego Mikołaja Akademia Liderów Fundacji Świętego Mikołaja

Akademia Liderów FSM to:

  • Szkoła Letnia – 10-dniowy, bezpłatny wyjazd, podczas którego odbywają się szkolenia i warsztaty z tutorami, o tym jak prowadzić projekty, jak zarządzać zespołem, pozyskiwać partnerów i sponsorów. W szkole letniej prócz warsztatów i szkoleń będzie też czas na spotkania z wyjątkowymi osobami ze świata biznesu, polityki, nauki oraz kultury, którzy od wielu lat współtworzą życie publiczne, a ich inicjatywy służą milionom Polaków.Do tej pory odwiedzili nas między innymi Andrzej Zanussi, Jan Ołdakowski i Piotr Dardziński.  (22-31 lipca 2019, Karczówka, koło Kielc)
  • Realizacja autorskiego projektu – 3-miesięczny etap, podczas którego każdy z uczestników realizuje autorski projekt społeczny lub historyczny w swojej miejscowości, pod okiem tutora, który wspiera i dzieli się swoim doświadczeniem.
  • Szkoła Zimowa – 4-dniowy wyjazd podsumowujący zrealizowane projekty. Na zakończenie liderzy otrzymują certyfikaty potwierdzające zdobyte kompetencje.
  • Stypendium – przez cały rok szkolny 2019/2020 liderzy otrzymują stypendium na rozwój swoich pasji i talentów.

Akademia Liderów Fundacji Świętego Mikołaja to wyjątkowy program rozwojowy dla młodych osób, kuźnia charakterów, a także wspaniała przygoda.

Tak o programie mówi jeden z naszych absolwentów – Wojtek Fokczyński z Lublińca:  „Akademia Liderów nie tylko nauczyła mnie prowadzenia projektów społecznych. Pokazała także, że to jak świat będzie wyglądał w przyszłości zależy tylko od nas. Akademia to szansa na zmianę siebie oraz otoczenia - mam nadzieję, że ją wykorzystam. Akademia dała mi znajomości i niezapomniane wspomnienia i wiedzę. Zmieniła również sposób postrzegania przez mnie świata.”

Wszystkie informacje dostępne są na: www.mikolaj.org.pl/akademia

Oraz na: https://www.facebook.com/AkademiaFSM

Pytania można kierować również do koordynatorek programu:

Antonina Grządkowska, tel. kom. 791 793 021, e-mail: akademia@mikolaj.org.pl

Joanna Kowalewska, tel. kom. 669 241 424, e-mail: j.kowalewska@mikolaj.org.pl

Akademia Liderów Fundacji Świętego Mikołaja Akademia Liderów Fundacji Świętego Mikołaja

O Fundacji Świętego Mikołaja

Fundacja Świętego Mikołaja działa od 2002 roku (www.mikolaj.org.pl). Wcześniej,
od 1998 roku, istniała jako nieformalna grupa przyjaciół. Obecnie jej działalność skupia się na fundowaniu stypendiów dla zdolnych dzieci z niezamożnych rodzin (program „Stypendia
św. Mikołaja”). Przez 18 lat funkcjonowania przeprowadziła blisko 40 kampanii społecznych, wspomagając ok. 8 tys. młodych ludzi. Wsparciem obejmowała m.in. rodzinne domy dziecka
i samotne matki. Fundacja Świętego Mikołaja jest laureatem Europejskiej Nagrody Obywatelskiej 2011, nagrody Ubi Caritas 2008, TOTUS 2006 oraz Pro Publico Bono 2005. Otrzymała także wyróżnienie Pełnomocnika Rządu ds. Równego Traktowania w 2008 roku.

Więcej o Fundacji Świętego Mikołaja: www.mikolaj.org.pl

Zobacz więcej na temat: Trójka