X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Płyta i premierowy koncert KASAI

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2019 16:33
Kasai / Kasia Piszek - to warszawska wokalistka, pianistka, kompozytorka, autorka tekstów, aranżerka i producentka. Od wielu lat występuje na największych scenach muzycznych w Polsce i za granicą w zespołach m.in. Moniki Brodki, Artura Rojka czy PaulinyPrzybysz (Rita Pax). 
Katarzyna Piszek - Kasai (producentka, wokalistka, autorka tekstów)
Katarzyna Piszek - Kasai (producentka, wokalistka, autorka tekstów)Foto: Maciej Cioch/mat. promocyjne

W zeszłym roku postawiła także na solową karierę i osobistą wypowiedź, nagrywając debiutancką płytę pt. "Equals". Premiera będzie
miała miejsce w 10 maja 2019 roku. Album zostanie wydany nakładem niezależnego wydawnictwa ART2 Music.

Podczas ostatniego Open'er Festival, na solowym koncercie, przedpremierowo zaprezentowała materiał z nadchodzącej płyty. Album "Equals" jest swego rodzaju drogą w głąb siebie, podążaniem za swoim wewnętrznym głosem, procesem stawania się sobą i dążenia do pełni. Muzyka jest plastyczna, obrazowa i wielopłaszczyznowa. Mocno porusza wyobraźnię. Można ją wpisać w szeroko pojęty nurt popu alternatywnego, choć słychać w niej niewątpliwie inspirację filmem, operą i muzyką symfoniczną. Jej niezaprzeczalnym atutem jest
warstwa aranżacyjna o nieoczywistych konstrukcjach i wymowie. 

Płyta "Equals" jest w pełni autorska. Znajduje się na niej 11 utworów napisanych, zaaranżowanych i wyprodukowanych przez Kasai. Aby opisać muzyką to co trudne do wyrażenia poprzez słowo, Artystka sięgnęła po różne, czasem skrajne środki wyrazu. Stąd w dwóch utworach pojawia się orkiestra kameralna w zestawieniu z syntezatorami, w innym przetworzony głos ludzki jako inspiracja dla całej aranżacji. Płytę zamyka utwór oparty o syntetyczne brzmienia, które w zestawieniu z surowym, nieprzetworzonym głosem tworzą nową przestrzeń, ukazując "symbiozę człowieka i maszyny, ducha i ciała w nieustającym tańcu ku wolności" (cyt. Kasai). 


Koncert "Kasai: Equals" to wyjątkowe, mocne, emocjonalne i intymne spotkanie. Kasai zaprasza słuchacza w unikalną podróż szlakiem osobistych przeżyć i przemyśleń. Chwilami eteryczną, liryczną i ulotną, chwilami mroczną, pełną napięć i
sprzeczności.

materiały prasowe

Zobacz więcej na temat: Trójka patronat

Czytaj także

Kasai: chciałam się w końcu zająć swoimi rzeczami

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2019 20:00
Gościem tego wydania "Programu alternatywnego" była artystka, którą wielu słuchaczy doskonale zna, ale nie do końca zdaje sobie z tego sprawę. O swojej debiutanckiej płycie opowiadała Kasia Piszek, czyli Kasai.
rozwiń zwiń