X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Gdynia Design Days 2019

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2019 11:28
Ponad 130 wydarzeń, w tym 24 wystawy, 27 otwartych wykładów i 27 bezpłatnych warsztatów. A to wszystko już 6-14 lipca w Gdyni! 12. edycja Gdynia Design Days pod hasłem "Polaryzacja" zapowiada się niezwykle inspirująco.
Fragment plakatu GDD2019
Fragment plakatu GDD2019Foto: mat. prasowe

Co jest ważniejsze: indywidualny interes czy dobro wspólne? Unikatowe produkty czy te tanie i łatwo dostępne? Lokalnie czy globalnie? Offline czy online? Ja czy my? "Polaryzacja" to swoista rozbieżność, dychotomia w poglądach i opiniach. Niesie ona za sobą chęć podjęcia dialogu, skonfrontowania sprzecznych poglądów w zgodzie z interesami rożnych grup społecznych. Świat, w którym żyjemy ma tendencje do tworzenia coraz szerszych podziałów. Podczas GDD 2019 chcemy stworzyć forum do debaty i wyciągnąć wnioski, które pomogą odpowiedzieć na te pytania i wskażą kierunki dalszego działania na przyszłość.


Plakat GDD2019 Plakat GDD2019

Program obejmuje ponad 130 różnorodnych i inspirujących wydarzeń. Dni festiwalu zostały podzielone na bloki tematyczne skoncentrowane wokół tematu polaryzacji w kontekście mody, grafiki, wzornictwa, architektury miasta oraz wnętrz. Podczas GDD nie zabraknie również pobudzających kreatywność wydarzeń dla dzieci. Warto wcześniej przyjrzeć się programowi festiwalu i wybrać ulubione wydarzenia, bo naprawdę dużo będzie się działo!

Weekend otwarcia

Intensywnie zapowiada się już weekend otwarcia GDD. 6 lipca zapraszamy na uroczyste otwarcie festiwalu, wernisaż wszystkich wystaw oraz na design Parkrun – bieg na 5 kilometrów. Niedziela, 7 lipca, poświęcona zostanie głównemu tematowi wydarzenia – Polaryzacji. Tego dnia warto wybrać się na wykład przewodniczącej komitetu członkowskiego World Design Weeks – Ingrid con der Wacht – "Design sprawia, że świat się kręci” oraz wykład Zuzanny Skalskiej nt. future thinking. Przez cały weekend w Domu Rzemiosła w Gdyni odbywać się będą targi i warsztaty młodego polskiego designu z cyklu Cloudmine.

Spolaryzowane wystawy

Szczególnej uwadze polecamy główną wystawę festiwalu, której kuratorem jest Izabela Bołoz, pn. "Ja czy my”. Wybrane prace pokażą spolaryzowane tendencje wcielone w rzeczywiste projekty. Niektóre z nich wspierają pragnienie samorealizacji, poznania siebie i spełnienia marzeń. Systemy, które za nas troszczą się o innych, oszczędzają czas. Wystawa zachęca do zastanowienia się nad tym, gdzie leży nasze poczucie szczęścia i zadowolenia z życia.


Plakat GDD2019 Plakat GDD2019

Warto również zobaczyć wystawę-eksperyment studia UAU project – "Print ‘n paste". Przekonamy się dzięki niej, jak z łatwo dostępnych surowców, jak piasek, liście, skoszona trawa, wióry czy fusy po kawie, wytworzyć obiekty wykorzystując druk 3D. Natomiast na wystawie "2°C" przyjrzymy się głównym przyczynom zmiany klimatu, jak również zaprezentujemy konkretne działania, które sami możemy wprowadzić, by wspierać ochronę środowiska naturalnego. Pod tą samą nazwą odbędzie się cykl warsztatów dla dzieci, podczas których najmłodsi dowiedzą się jak dbać o środowisko naturalne, ucząc się jak stworzyć eko-środki czyszczące, jak zastąpić plastikowe opakowania, w jaki sposób generować mniej śmieci czy jak oszczędzać energię. W Experymencie odbywać się będzie wystawa dla dzieci i dorosłych na temat zjawiska polaryzacji światła.

Po kultowej już wystawie z zeszłego roku, prezentującej dorobek Karola Śliwki, Muzeum Miasta Gdyni przygotowało kolejną odsłonę z cyklu "Polskie Projekty Polscy Projektanci". Tym razem będziemy mogli podziwiać prace twórczości Barbary Hoff, w tym liczne, często niepublikowane, materiały archiwalne.

Czas na Nową Generację

Ważnym elementem festiwalu będzie coroczny przegląd prac młodych polskich twórców, którzy w niedalekiej przyszłości będą odpowiedzialni za projektowanie otaczających nas produktów, przestrzeni, usług i procesów. W ramach cyklu "Nowa Generacja" swój dorobek zaprezentują najlepsi studenci z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku i Katowicach, School of Form oraz Politechniki Koszalińskiej.

A na dodatek…

W ramach GDD 2019 odbędzie się również dużo ciekawych wydarzeń towarzyszących. Przez cały czas trwania festiwalu w IV budynku PPNT zapraszamy do strefy spotkań TŁOK Kawiarnia i letniej czytelni, przygotowanej specjalnie na festiwal przez Bibliotekę z Pasją. Jak co roku specjalnie na festiwal powstanie kolekcja MANUBA – seria unikatowych produktów, w tym roku realizowanych w pracowniach rzemieślniczych znajdujących się na terenie PPNT. Nie możemy zapomnieć o przeglądzie filmowym w Gdyńskim Centrum Filmowym, klubie festiwalowym w Domu Idei czy wystawie Design w Mieście, którą można oglądać już od 1 czerwca w trójmiejskich lokalach gastronomicznych.

Pełny program dostępny jest na tej stronie. 

Na wystawy i wykłady wstęp wolny, za wyjątkiem Design talks Business Summit i cyklu Design talks Business First Steps. Na wszystkie warsztaty obowiązuje rejestracja, która rusza 10 lipca 2019 roku.

FacebookInstagram, #GDD2019   

mat. prasowe


Zobacz więcej na temat: Trójka