Debiutancki album Bartka Deryły "Latawce"

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2021 07:42
Bartek Deryło to jeden z ciekawszych artystów młodego pokolenia: wokalista, autor tekstów, kompozytor i multiinstrumentalista. W 2019 roku dotarł do półfinału X edycji "The Voice Of Poland". Właśnie wydał debiutancki album "Latawce". 
Bartek Deryło
Bartek DeryłoFoto: Ola Bodnarus

Bartek ukończył studia I stopnia na Uniwersytecie Zielonogórskim na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie wokalnej. Docierając do półfinału X edycji "The Voice Of Poland", podbił serca publiczności i trenerów: Tomson i Baron zaprosili go do udziału w koncercie promującym najnowszą płytę Afromental!Warsztat wokalny oraz umiejętności kompozytorskie Bartka Deryły zostały docenione także przez Kamila Bednarka, który nagrał z nim singiel "Kompas". Ten utwór, podobnie jak "Burza" czy "Lód" promujące debiutancką płytę Bartka "Latawce" są dowodem na to, że młody artysta balansuje na cienkiej granicy między popem a muzyką alternatywną. Można się o tym przekonać, słuchając albumu, który trafił już na sklepowe półki. 

Bartek Deryło "Latawce" Bartek Deryło "Latawce"

"Latawce" to wspaniała opowieść o wielu balansujących emocjach napisana, skomponowana i zaśpiewana przez bardzo wrażliwego młodego człowieka, muzyka, autora tekstów i wokalistę. Album zawiera 11 utworów, których myślą przewodnią było dotarcie do beztroskich, dziecięcych emocji, jak i przeżywanych po raz pierwszy zauroczeń i zawodów miłosnych artysty. Zarówno warstwa tekstowa, jak i muzyczna jest próbą ocalenia wspomnień zapisanych poprzez oczy małego Bartka. 

Bartek Deryło feat. Kamil Bednarek - KOMPAS/YouTube Bartek Deryło


Patronat medialny nad albumem objął Program 3 Polskiego Radia, który na tegorocznym festiwalu Opolskich Debiutów, piosence "Burza" przyznał nagrodę specjalną.

Na koncert Bartka Deryły zapraszamy w niedzielę, 21 listopada, o godz. o godz. 19.05. Transmisję będzie można śledzić na antenie Trójki, Facebooku, w serwisie YouTube oraz stronie internetowej stacji. Dostępny będzie również streaming wideo.

Czytaj także

Nagroda Trójki dla najciekawszego debiutanta przyznana! Rozmowa z Bartkiem Deryło

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2021 16:00
Bartek Deryło, wokalista, autor tekstów, kompozytor i multiinstrumentalista zdobył nagrodę radiowej Trójki, przyznaną najbardziej obiecującemu debiutantowi 58. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Artysta zaśpiewał tam swój autorski utwór, zatytułowany "Burza". – Festiwal w Opolu od dziecka kreował w moim życiu wizję, do której chciałem dążyć – powiedział laureat w rozmowie z Trójkową reporterką Moniką Suszek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To dla mnie wielka duma, że mogę tu być". Bartek Deryło nagrodzony przez dziennikarzy Trójki

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2021 20:30
Bartek Deryło został uznany przez dziennikarzy Trójki za najbardziej obiecującego debiutanta 58. KFPP w Opolu. Młody wokalista odebrał statuetkę z rąk dyrektora Programu 3 Polskiego Radia Pawła Kwiecińskiego. Jak zaczęła się muzyczna kariera Bartka? Czy lubi tworzyć? W jaki sposób komponuje i pisze teksty?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Lubię w muzyce grę kontrastów". Bartek Deryło i premiera singla "Spójrz"

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2021 12:55
Zaledwie trzy tygodnie temu dzięki utworowi "Burza" zdobył nagrodę radiowej Trójki, przyznaną najbardziej obiecującemu debiutantowi 58. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Teraz powraca z kolejnym singlem zatytułowanym "Spójrz", który miał swoją premierę w piątkowej odsłonie audycji "Pora na Trójkę". – To radosny, dość szybki numer. Lubię w muzyce grę kontrastów. Zestawienie takiej linii melodycznej i tekstu opowiadającego o miłości wydało mi się kuszące – mówi Bartek Deryło.
rozwiń zwiń