Muzyczna Zohylina 2011

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2011 15:53
Podczas czterech dni koncertów na zakończenie podhalańskiego lata na scenie pojawi się m.in. Sojka, Andrus, Armia, Habakuk, Jelonek, Pustki, kabaret Łowcy.B, a wszystko to w krajobrazie najpiękniejszej panoramy Tatr Wysokich.
Koncert zespołu Armia.
Koncert zespołu Armia.Foto: mat.pras.

Festiwal organizowany od czterech lat przez Fundację Harcerstwa Polskiego Schronisko Głodówka w tym roku odbywa się w dniach 24-27.08 w Bukowinie Tatrzańskiej, Nowym Targu i Zakopanem.

Muzyczną Zohylinę rozpocznie koncert w niezwykłym miejscu, mowa tutaj o "Tryptyku Rzymskim" do słów Jana Pawła II w Sanktuarium na Krzeptówkach, który wykona kwintet Stanisława Sojki. Nie ulega wątpliwości, że będzie to jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych roku na Podhalu.

Drugi dzień koncertów upłynie w klimatach piosenki autorskiej, literackiej – w różnych językach i brzmieniach. Już od godz. 10.00 na Głodówce rozpoczną się przesłuchania Konkursu Piosenki Różnej. Natomiast Artur Andrus, znany z radiowej Trójki i telewizyjnego Szkła Kontaktowego, zaprosi na swój autorski program i poprowadzi kolejne koncerty.

Czwartkowe granie na plenerowej scenie przy Schronisku Głodówka rozpocznie jeden z najpopularniejszych zespołów śpiewających szanty - EKT Gdynia. Po nim na scenie pojawi się mieszkająca w Polsce ukraińska piosenkarka, Łada Gorpienko, która zaśpiewa m.in. piosenki Okudżawy i Wysockiego. Jeszcze przed północą zagra Closterkeller, a tuż po nim wystąpią laureaci konkursu Piosenki Różnej, poprzedniej edycji Muzycznej Zohyliny – Chwila Nieuwagi i H'ernest.

W piątek natomiast warto wybrać się do Nowego Targu, aby zobaczyć występ kabaretu Łowcy.B, czyli pomieszanie absurdu z dużą dawką humoru. Na Głodówce z kolei o godz. 19.00 zagrają Pustki, czyli Leśmian, Wyspiański, Broniewski w klimatach alternatywnego rocka. A już po północy przypomni się kultowy ANKH, w programie "Free Sound".

Sobota, ostatni dzień Muzycznej Zohyliny, to dzień na uspokojenie emocji. O 17.00 swój koncert rozpoczną laureaci Konkursu Piosenki Różnej, a tuż po nich na scenie pojawi się gwiazda reggae, Habakuk. Reszta wieczoru upłynie już w klimacie folku, za sprawą zespołów Yeskiezsirumem i Atmasfera.

 

(aw)