"Melancholia" na DVD

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2011 10:30
Kolejny po głośnym, prowokacyjnym "Antychryście" film Larsa von Triera.
Kadr z filmu Melancholia Larsa von Triera
Kadr z filmu "Melancholia" Larsa von Triera Foto: fot. mat. dystrybutora

Tym razem autor "Przełamując fale" i "Tańcząc w ciemnościach" pragnie zrealizować bardzo osobiste, psychologiczne kino katastroficzne i piękny film o końcu świata.

Głównymi bohaterkami "Melancholii" są dwie siostry, grane przez Kirsten Dunst i Charlotte Gainsbourg. Młodsza wychodzi właśnie za mąż, gdy okazuje się, że do Ziemi niebezpiecznie zbliża się inna planeta, grożąc końcem świata. Przyszłego męża zagrał Alexander Skarsgård, jego świadka Stellan Skarsgård (faktycznie ojciec Alexandra), a John Hurt wcielił się w ojca sióstr.

W filmie pojawią się także Charlotte Rampling, Kiefer Shuterland czy Udo Kier.  - Lars von Trier przekazuje nam wskazówki, ale nie próbujemy scen ze scenariusza - zdradziła Kirsten Dunst, odtwórczyni roli głównej. - Taki rodzaj pracy to dla mnie ciągłe wyzwanie, szczególnie przy tym scenariuszu.

Jest coś poetyckiego w sposobie, jaki von Trier dręczy swoje bohaterki. Czyżby szykował się kolejny skandal na miarę "Antychrysta"?

Premiera DVD - premiera 4 listopada. Dystrybucja w Polsce - Gutek Film.

Czytaj także

Lars von Trier przeprasza w Cannes

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2011 05:55
Na prośbę dyrekcji festiwalu w Cannes reżyser Lars von Trier przeprosił za swoją wypowiedź, w której wyraził pewną "sympatię" dla Hitlera.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Roman Gutek: "Melancholia" von Triera to dzieło pełne

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2011 07:45
- Lars von Trier jest jednym z niewielu twórców, którzy rozwijają język kina i posuwają kino do przodu - powiedział Roman Gutek, szef Gutek Film.
rozwiń zwiń