Lista marzeń Marka Niedźwieckiego

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2012 09:40
Dwupłytowy album "Moja lista marzeń", którego pomysłodawcą jest Marek Niedźwiecki, to wybór utworów, które autor umieściłby na wymarzonej przez siebie Liście. A do płyty - specjalna dwuzłotówka na jubileusz 50-lecia Trójki!
Marek Niedźwiecki
Marek NiedźwieckiFoto: fot. PR

- Trzydzieści lat temu układałem "moją listę marzeń" po polsku. Było łatwo. Maanam, Perfect… Cudowne lata 80. ubiegłego wieku. Już wtedy myślałem o płycie światowej. To były jednak tylko marzenia. Mogłem sobie takie płyty tylko śnić.

/

Dziś trzymam je w rękach. Dwie płyty z małą historią mojej ulubionej muzyki. Kiedy ich słucham, to jakbym latał nad Uluru, odwiedzał Kimberley National Park, albo siedział wśród Pinnacles. Ogromna radość, satysfakcja, duma, że mogę się dzielić muzyką moich marzeń. Zapraszam Państwa w tę podróż - zachęca Marek Niedźwiecki .

Kup płytę na sklep.polskieradio.pl , a otrzymasz jubileuszową dwuzłotówkę Trójki! >>>

Zestawienie rozpoczyna Mr. Mister i jego “Broken Wings”, którymi trójkowy redaktor otwiera każdą czwartkową audycję "W tonacji Trójki" (godz. 15.05). Ostatnim utworem drugiej płyty jest “Climbing" Lionela Richie. - To hymn radości. Pochwała piękna naszego życia. Dwie klamry. A miedzy nimi wiele wspomnień, bo każda piosenka, to kawał mojego życia. Lubię wspominać i stąd taki wybór. Każdy utwór to jakaś historia. Jest dobrze! Cały świat cudownej muzyki… - podkreśla Niedźwiecki.

/


Na "Listach" redaktor Marek zna się jak mało kto! Wejdź na stronę "Listy Przebojów Trójki", sprawdź ostatnie notowanie i głosuj na ulubione piosenki >>>
Dodatkowym atutem tego albumu są audycje pt. "Trójka z Dżemem – palce lizać" cz. 2, obejmujące wspomnienia z lat 1970-1974, umieszczone jako bonus na odrębnej płycie CD, dołączonej do wydawnictwa.

"Moja lista marzeń", Marek Niedźwiecki, premiera: 19.11.2012

Zobacz więcej na temat: lionel richie płyta podróże

Czytaj także

1500. wydanie LP3 - zobacz wideo i galerię

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2010 08:05
W piątek 29 października Trójka oraz jej Słuchacze obchodzili wyjątkowe święto - 1500. wydanie Listy Przebojów Programu 3. Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo z tego wydarzenia!
rozwiń zwiń

Czytaj także

30 lat LP3 na płytach

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2012 00:00
Ukazały się już pierwszy i drugi tom serii wydanej na 30-lecie Listy Przebojów Trójki. 13-tomowa kolekcja to hity z lat 2007-2011 w wyborze Marka Niedźwieckiego i Piotra Barona. O kolejnych będziemy informować na bieżąco!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Edyta Bartosiewicz: Nie śpiewałam tak od 10 lat

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2012 22:00
- Jestem przeszczęśliwa, że mnie zaprosiliście na ten jubileusz, to dla mnie niezwykle ważne - Artystka uświetniła swoim występem specjalne wydanie "Listy Przebojów Trójki" z okazji 30-lecia audycji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Perły z Listy Przebojów Programu Trzeciego

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2012 17:09
Przedstawiamy dwupłytowy album wydany z okazji 30-lecia Listy Przebojów Programu 3, zredagowany przez Marka Niedźwieckiego oraz Piotra Barona – dziennikarzy Trójki, prowadzących kultową Listę Przebojów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Skunk Anansie odwiedzili Listę Przebojów Trójki

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2012 19:20
Każdą kolejną płytą wdzierają się na listy przebojów, w tym LP3, na której gościło kilkanaście ich piosenek. W ramach promocji nowej płyty Skunk Anansie odwiedzili Trójkę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Niedźwiecki: jestem "zabytkiem", ale to nie koniec!

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2012 18:00
Nasz redakcyjny kolega, podczas uroczystej Gali Finałowej MediaTorów odebrał Studencką Nagrodę Dziennikarską w kategorii AuTORytet.
rozwiń zwiń