Depeche Mode "Delta Machine" i "Perfect"

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2013 04:00
Przed południem będziemy prezentować utwory z 13. studyjnego albumu Depeche Modealbumu, a po południu piosenki z legendarnej płyty "Perfect".
Depeche Mode
Depeche ModeFoto: mat. promocyjne

Przed południem: Depeche Mode "Delta Machine"

/
Polskie Radio > Trójka>Patronaty Trójki>"Delta Machine"
"Delta Machine"
Trójka 18.03.2013
To 13. studyjny album Depeche Mode. Album "Delta Machine" ukaże się 26 marca, po trzyletniej przerwie od nagrania ostatniej płyty "Sounds of the Universe". Za produkcję odpowiada Ben Hillier, a za miks - Flood.

Album ukaże się 26 marca, po trzyletniej przerwie od nagrania ostatniej płyty "Sounds of the Universe". Za produkcję odpowiada Ben Hillier, a za miks - Flood.

Martin Gore o "Delta Machine": "Tworzenie tej płyty było trudne, bo chciałem osiągnąć na niej możliwie najnowocześniejsze brzmienie. Pragnę, aby ludzie słuchając tego albumu odnajdywali wewnętrzny spokój. Jest w nim coś magicznego”.

Andy Fletcher z Depeche Mode: zakochaliśmy się w utworach z "Delta Machine"! 

Dave Gahan dodaje: “Gdy dochodzimy do punktu, w którym nasza muzyka zaczyna brzmieć zbyt normalnie, mieszamy wszystko, aż otrzymujemy typowe brzmienie Depeche Mode. W przypadku Delta Machine było tak samo i nie mogę się doczekać kiedy nasi fani usłyszą efekt końcowy".

Depeche Mode nie dał się strącić ze szczytu LP3! 

Oprócz podstawowej wersji płyty na CD, album "Delta Machine" ukaże się w specjalnej, ekskluzywnej wersji Deluxe. Zawierać będzie ona cztery dodatkowe utwory i 28-stronicową książeczkę za zdjęciami Antona Corbijna, artysty wizualnego od wielu lat współpracującego z zespołem. Album dostępny będzie również na winylu.

W ramach promocji nowej płyty, Depeche Mode ruszą w trasę koncertową. Zespół zagra też w Polsce: 25 lipca 2013 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Pierwszym singlem promującym płytę był utwór "Heaven":
 

Lista utworów:

1. Welcome to My World

2. Angel

3. Heaven

4. Secret to the End 

5. My Little Universe

6. Slow 7. Broken

8. The Child Inside

9. Soft Touch/Raw Nerve

10. Should Be Higher

11. Alone 12. Soothe My Soul

13. Goodbye    

Po południu: "Perfect"

Długo oczekiwana na CD reedycja płyty pt."Perfect"  ukaże się w sprzedaży  25 marca,  a 22 kwietnia trafi na rynek ten sam tytuł jako dwupłytowy album winylowy. Od 18 marca płytę  można już kupić na stronie sklep.polskieradio.pl .

Pierwsza płyta zespołu Perfect ukazała się na rynku w pamiętnym 1981 roku – roku niepokojów społecznych i rosnącej świadomości nieuchronnych zmian. Płyta "Perfect” była protestem przeciwko ówczesnej rzeczywistości i stanowiła głos pokolenia. 
Zarejestrowane nagrania - pomimo upływu lat - nadal brzmią świeżo i energetycznie. Kultowy dla pokolenia 50-latków , tzw. "biały album” zespołu, nagrywany był podczas dwóch sesji w studiu M1 na Myśliwieckiej (obecnie Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. A. Osieckiej) przez Wojtka Przybylskiego i Jarka Regulskiego. Zespół nagrywał, a następnie koncertował w składzie: Zbigniew Hołdys, Grzegorz Markowski, Ryszard Sygitowicz, Zdzisław Zawadzki, Piotr Szkudelski. 
Bogdan Olewicz – autor tekstów piosenek Perfectu – we wstępie do reedycji albumu tak wspomina pomysł powołania zespołu Perfect  przez Zbigniewa Hołdysa: 
"Zbyszek H. zjechał do domu w czerwcu. Akumulatory miał naładowane na maksa. Gęba mu się nie zamykała w Stodole od amerykańskich opowieści, a pod czaszką krążyły mu tajfuny najbardziej nieprawdopodobnych pomysłów, które zamierzał zrealizować. Jeden okazał się fundamentalnym cementowym blokiem tak wielkim, że nawet kartony białej Sofii nie zdołały go zmyć w niebyt. Należy założyć rockową kapelę z prawdziwego zdarzenia, perfekcyjnie wyrzeźbić niepokorny repertuar i dać czadu, który powali całą branżę na kolana”. 

/

Pierwsza płyta zespołu Perfect ukazała się na rynku w pamiętnym 1981 roku – roku niepokojów społecznych i rosnącej świadomości nieuchronnych zmian. Album był protestem przeciwko ówczesnej rzeczywistości. 

"Perfect" - reedycja płyty będącej głosem pokolenia >>>

Tzw. "biały album” zespołu, nagrywany był podczas dwóch sesji w studiu M1 na Myśliwieckiej (obecnie Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej) przez Wojtka Przybylskiego i Jarka Regulskiego.  Zespół nagrywał, a następnie koncertował w składzie: Zbigniew Hołdys, Grzegorz Markowski, Ryszard Sygitowicz, Zdzisław Zawadzki, Piotr Szkudelski .

Gdyby nie Izabela Trojanowska nie byłoby pierwszej płyty Perfectu >>> 

Bogdan Olewicz – autor tekstów piosenek Perfectu – we wstępie do reedycji albumu tak wspomina pomysł powołania zespołu Perfect  przez Zbigniewa Hołdysa: "Zbyszek H. zjechał do domu w czerwcu. Akumulatory miał naładowane na maksa. Gęba mu się nie zamykała w Stodole od amerykańskich opowieści, a pod czaszką krążyły mu tajfuny najbardziej nieprawdopodobnych pomysłów, które zamierzał zrealizować. Jeden okazał się fundamentalnym cementowym blokiem tak wielkim, że nawet kartony białej Sofii nie zdołały go zmyć w niebyt. Należy założyć rockową kapelę z prawdziwego zdarzenia, perfekcyjnie wyrzeźbić niepokorny repertuar i dać czadu, który powali całą branżę na kolana”. 

Zbigniew Hołdys o legendarnej płycie >>>

Lista utworów:  

Tracklista: 
1.    Lokomotywa z ogłoszenia                            
muzyka: Zbigniew Hołdys, słowa: Bogdan Olewicz 
2.    Chcemy być sobą                   
muzyka i słowa: Zbigniew Hołdys 
3.    Obracam w palcach złoty pieniądz       
muzyka: Zbigniew Hołdys, słowa: Bogdan Olewicz 
4.    Bla, bla, bla                        
muzyka: Zbigniew Hołdys, słowa: Bogdan Olewicz 
5.    Niewiele ci mogę dać              
muzyka: Zbigniew Hołdys, słowa: Bogdan Olewicz     
6.    Bażancie życie            
muzyka: Zbigniew Hołdys, słowa: Bogdan Olewicz 
7.    Ale w koło jest wesoło                    
muzyka i słowa: Zbigniew Hołdys 
8.    Nie igraj ze mną wtedy, kiedy gram     
muzyka: Zbigniew Hołdys, słowa: Bogdan Olewicz 
9.    Nie płacz Ewka                
muzyka: Zbigniew Hołdys, słowa: Bogdan Olewicz 
bonus: 
10.    Po co                         
muzyka: Zbigniew Hołdys, słowa: Bogdan Olewicz 
11.    Opanuj się                          
muzyka i słowa: Zbigniew Hołdys 
12.    Pepe wróć                  

muzyka: Zbigniew Hołdys, słowa: Bogdan Olewicz 

Zobacz więcej na temat: Depeche Mode MUZYKA Perfect

Czytaj także

"Perfect" - reedycja płyty będącej głosem pokolenia

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2013 09:27
25 marca ukaże się w sprzedaży długo oczekiwana na CD reedycja płyty pt."Perfect”, a 22 kwietnia trafi na rynek ten sam tytuł jako dwupłytowy album winylowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andy Fletcher z Depeche Mode: zakochaliśmy się w utworach z "Delta Machine"!

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2013 12:02
Andy Fletcher z Depeche Mode zdradził Piotrowi Stelmachowi, że płyta "Delta Machine" powstawała w znakomitej atmosferze. - Dziś nie mamy już ochoty walczyć ze sobą - mówił.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Depeche Mode nie dał się strącić ze szczytu LP3!

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2013 10:39
Top notowania, podobnie jak tydzień temu, zdobyła ponownie piosenka „Heaven” zespołu Depeche Mode. W pierwszej 10. Listy Przebojów Programu Trzeciego znalazł się też inny utwór promujący album "Delta Machine", który ukaże się 26 marca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

10 najlepszych niealbumowych utworów Depeche Mode

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2013 18:53
Słuchacze audycji "Myśliwiecka" 3/5/7" wybrali 10 najlepszych ich zdaniem piosenek Depeche Mode, które z różnych przyczyn nie znalazły się na premierowych albumach zespołu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zbigniew Hołdys o kultowym albumie "Perfect"

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2013 14:17
- Do pewnego momentu w życiu byłem przekonany, że wystarczy talent, dziś jestem przekonany, że decyduje talent, ale on nie wystarczy. Potrzeba też tytanicznej pracy – mówi gość Marka Niedźwieckiego.
rozwiń zwiń