Grająca ławeczka Trójki w Gdyni!

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2013 15:24
- Jeśli Państwo będą w Warszawie, zapraszam do Alei Radiowej Trójki, a jeśli będą Państwo w Gdyni, zapraszam w okolice Infoboxu - mówił Piotr Baron tuż po odsłonięciu grającej ławeczki Trójki w Gdyni. Zapraszamy na spacer po gdyńskim Infoboxie!
Audio
  • Relacja Gabi Darmetko z odsłonięcia grającej ławeczki Trójki w Gdyni (Radiowy Dom Kultury/Trójka)
  • Zapraszamy na spacer po gdyńskim Infoboxie! (Radiowy Dom Kultury/Trójka)
Przed budynkiem gdyńskiego Infoboxu, pod uroczym klonem tatarskim, stanęła już ławeczka radiowej Trójki. Będzie można posłuchać ta, najważniejszych utworów z Listy Przebojów Trójki.
Przed budynkiem gdyńskiego Infoboxu, pod uroczym klonem tatarskim, stanęła już ławeczka radiowej Trójki. Będzie można posłuchać ta, najważniejszych utworów z Listy Przebojów Trójki.Foto: Krzysztof Romański

- To symboliczna ławeczka, bo trzecia, dwie są w Warszawie - zaznaczył Piotr Baron . Multimedialna ławeczka Listy stanęła przed budynkiem Infoboxu, pod uroczym klonem tatarskim.

Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek podkreślił, że Infobox - nowe miejsce na mapie miasta. - To przestrzeń publiczna, w której zaprezentowana jest wizja rozwoju miasta, ale jednocześnie miejsce, w którym można spędzać wolny czas, oglądać panoramę miasta, zobaczyć przepiękną, wielką makietę, która pokazuje jak zmieniać się będzie śródmieście Gdyni, ale także restauracje, kawiarnie, czyli wszystko to, co może sprawić, że środek naszego miasta będzie jeszcze bardziej tętnił życiem - opowiadał prezydent Gdyni w rozmowie z Gabi Darmetko .

Sama nazwa Infobox kojarzy się z pudełkiem i jak wyjaśnił Krzysztof Romański z Urzędu Miasta Gdynia - to dobre skojarzenie, ponieważ budynek został zbudowany z 65 kontenerów - stelaży kontenerowych. - Konstrukcja nawiązuje do tego, że jesteśmy w mieście portowym - opowiadał Krzysztof Romański.

W Infoboxie można zobaczyć makietę Gdyni, największą tego typu w Polsce, na której można prześledzić zmiany przestrzeni architektoniczno-urbanistyczne, planowane w centrum miasta. Spragnieni wydarzeń i atrakcji w Infoboxie mogą stworzyć kulturalny rozkład jazdy, dowiedzieć się co ciekawego dzieje się w Gdyni, zarezerwować bilet do kina, teatru. Atrakcją jest także wieża, która wznosi się na 22m. - To nie jest jakaś spektakularna wysokość, ale widok piękny. Jedyna taka oś widokowa ulicy, która praktycznie wdziera się w morze - podkreślił rozmówca Gabi Darmetko.

W Alei Radiowej Trójki stoi ławeczka dedykowana dzieciom - siedząc na niej, można odsłuchać fragmentów najpiękniejszych bajek w interpretacji dziennikarzy Trójki, nagranych z okazji wydania przez wydawnictwo Znak Emotikon książki "Trójka dzieciom. Dla dorosłych i dla dzieci baśnie wybrał Program Trzeci”  oraz ławeczka Listy.  

Kolejna multimedialna ławeczka Listy - tym razem w Gdyni - odsłonięta została przy Infoboxie w sobotę, 15 czerwca o 13.30. Relacji z tego wydarzenia i spaceru po Infoboxie można posłuchać w "Radiowym Domu Kultury" (godz. 13.00-15.00). Zapraszamy!

1637. notowanie Listy Przebojów Programu Trrzeciego z Gdyni!

Na ławeczce będzie można nie tylko usiąść i odpocząć, ale również posłuchać dobrej muzyki. Do uszu siedzącego dobiegnie charakterystyczny dźwięk utworu grupy ABC "The look of love" , który rozpoczyna każdą Listę Przebojów Programu III Polskiego Radia, a potem głos Marka Niedźwieckiego , "ojca założyciela" Trójkowej Listy, który opowie o tym, które piosenki były najpopularniejsze w danym miesiącu.

Przed
Przed budynkiem gdyńskiego Infoboxu, pod uroczym klonem tatarskim, stanęła już ławeczka radiowej Trójki. Będzie można posłuchać ta, najważniejszych utworów z Listy Przebojów Trójki.
Zobacz więcej na temat: Gdynia Piotr Baron Trójka

Czytaj także

Katy Carr o swojej polskiej misji

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2013 16:55
– Chcę mówić Brytyjczykom o polskiej kulturze, historii – opowiadała w "LP Trójce” piosenkarka, która urodziła i wychowała się w Anglii, ale kocha nasz kraj.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jaromír Nohavica: to utwory wybrane specjalnie dla Polaków

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2013 16:28
- To było trudne zadanie - powiedział o pracy nad albumem "Kometa - The Best of Nohavica" gość audycji "LP Trójki" czeski pieśniarz Jaromír Nohavica.
rozwiń zwiń