Włodzimierz Kowalewski i jego "Excentrycy"

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2015 14:10
Po raz pierwszy w cyklu "Powieść w Trójce" sięgamy po książkę, która była opublikowana już kilka lat temu. Mamy jednak swoje powody.
Do lektury zaprosiliśmy parę aktorów średniego pokolenia: Edytę Jungowską i Marcina Przybylskiego
Do lektury zaprosiliśmy parę aktorów średniego pokolenia: Edytę Jungowską i Marcina PrzybylskiegoFoto: K. Goleniewska/ PR3

Niebawem (październik/listopad) ukaże się jej II wydanie i tym razem będzie jej towarzyszył film. Scenariusz "Excentryków" napisał sam autor, a film wyreżyserował Janusz Majewski. Premiera kinowa filmu zaplanowana jest na początek 2016 roku, ale… znalazł się on już w konkursie 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni, gdzie otrzymał Srebrne Lwy. Wojciech Pszoniak grający ekscentrycznego stroiciela fortepianów został nagrodzony za rolę drugoplanową.

"Wszystkie nazwiska i fakty zmyśliłem. Tylko Ciechocinek jest prawdziwy" informuje Włodzimierz Kowalewski. Muzyka jest obiektem miłości książkowych bohaterów. Jeden z nich – główny – Fabian – by realizować swoją pasję (nie tylko zawód) musiał opuścić Polskę, do której powraca, kiedy granie jazzu/swingu stało się tu możliwe (z jaką tkliwością  traktuje on puzon!). Pozostali "muzycy" zmuszeni byli porzucić na lata swoje instrumenty. Pojawienie się przybysza z Anglii podsyca tęsknotę nie tylko za muzyką, także za Zachodem.

<<Włodzimierz Kowalewski - "Excentrycy" - czytaj więcej>>

Do lektury zaprosiliśmy parę aktorów średniego pokolenia: Edytę Jungowską i Marcina Przybylskiego (jednego z najbardziej muzykalnych naszych aktorów).

Zapraszamy od poniedziałku do piątku - ok. 11.50.
Baszka Marcinik oraz Renata Szewczak, Janusz Deblessem, Mateusz Patyk i Wojciech Dorosz.

Książkę opublikowało i wraz z Trójką "serial" wyprodukowało - Wydawnictwo Marginesy.

Zobacz więcej na temat: Barbara Marcinik Trójka

Czytaj także

Prywatne muzeum Solidarności i jego tajemnice

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2015 20:27
Poziom IV hali U-bootów - to tam z przewodnikiem Jarosławem Żurawskim wybrała się Barbara Marcinik. Była to niezwykła podróż w przeszłość Stoczni Gdańskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Teatry poznańskie w nowym sezonie

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2015 15:46
Poznań ma dwa teatry dramatyczne: Nowy (Urzędu Marszałkowskiego) oraz Polski (Miejski). Nowym kieruje od kilku sezonów jeden z najlepszych menadżerów teatralnych, reżyser – Piotr Kruszczyński. Dyrektorem artystycznym Polskiego został Maciej Nowak – jedna z najbarwniejszych postaci naszego życia teatralnego (były dyrektor Teatru Wybrzeże w Gdańsku oraz Instytutu Teatralnego w Warszawie).
rozwiń zwiń