X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Uwaga! Pierwsza w Trójce "Dobranocka", czyli "Bang Bang! Wystrzałowy samochód"

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2017 09:14
Czy ktoś spodziewał się, że agent wywiadu, dziennikarz Agencji Reutera jest także autorem familijnej minipowieści o magicznym samochodziku? Nazywa się Fleming, Ian Fleming. Tak – "ojciec" Jamesa Bonda!
Barbara Marcinik i Rafał Królikowski w studiu Trójki
Barbara Marcinik i Rafał Królikowski w studiu TrójkiFoto: Katarzyna Siewruk

Krolikowski 300.jpg

Zmarł co prawda w 1964 roku, napisawszy 12 powieści i 9 opowiadań o agencie 007, ale "ożywa"  za sprawą "Bang Bang" i zyskuje nowych wielbicieli. Tak jest u nas, bo "Chitty Chitty Bang Bang: The magical car" wydana została w Anglii ponad pół wieku temu, a na jej podstawie powstał film "Nasz cudowny samochodzik".

To rozkoszna "ramotka", która dzisiaj w większym stopniu może bawić starszych czytelników/słuchaczy, sympatyków "oldschoolowych" historyjek niż uzbrojonych w kosmiczne gadżety młodocianych odbiorców.

Opowieść Fleminga może też usatysfakcjonować zwolenników non-fiction, gdyż, jak sugeruje we wstępie Ian Fleming, wyścigówka Bang Bang istniała, skonstruowana przez księcia Zborowskiego (?) w 1920 roku. Autor nie podaje wprawdzie imienia księcia (a drzewo genealogiczne Zborowskich rozbudowane jest), ale zawsze przyjemnie jest pomyśleć, że mamy coś wspólnego z jedną z bohaterek wyobraźni światowej sławy pisarza. To pierwsza sensacyjna wiadomość, jaką mamy dla Was.

Druga brzmi następująco: nadajemy pierwszą w historii (nowożytnej) Trójki DOBRANOCKĘ.

Trzecia – wreszcie – to fakt, że po kilku latach powraca do naszej powieści w dźwięku Rafał Królikowski, mistrz w dziedzinie podawania lekkich tekstów. Poza tym poprosiliśmy kompozytora Piotra Salabera, by pozwolił nam ponownie sięgnąć po swoją muzykę, bez której nie wyobrażamy sobie familijnej lektury na głos.

Reszta niech nie pozostanie milczeniem:) Będzie głośno i zabawnie. My w każdym razie świetnie się bawimy i zachęcamy do współudziału w tej naszej zabawie nie tylko – naturalnie – dorosłych i nie tylko chłopców! Brum… Brum… Bang Bang – wyruszamy wraz z czteroosobową rodziną Pottów!

Rafał Królikowski i Barbara Marcinik, foto: Katarzyna Siewruk Rafał Królikowski i Barbara Marcinik, foto: Katarzyna Siewruk

Baszka Marcinik oraz ekipa posiadaczy małych samochodzików w składzie: Renata Szewczak, Janusz Deblessem i Mateusz Patyk.

Za pomoc w realizacji naszego "miniserialu" dziękujemy wydawcy książki. To Znak emotikon.

Ian Fleming "Bang Bang! Wystrzałowy samochód" w Trójce od 19 września. Zapraszamy od poniedziałku do piątku około godz. 20.50.